Левски и Черно море направиха 0:0 в контролна среща от лятната подготовка и на двата отбора.

Това беше трета провекра за "сините", като преди това тимът на Станислав Генчев победи Спартак Плевен с 2:0 и Септември София с 5:0.

За "моряците" днешният мач също бе трета контрола. До момента варненци победиха с 1:0 Фарул Констанца, а след това отстъпиха с 2:5 на Ботев Пловдив

start-photo.bg
55 снимки

В 6-ата минута дойде първата по-добра възможност и тя бе за "сините". Майкон подаде към Марин Петков в наказателното, а той продължи към Алекс Колев. Нападателят стреля, но встрани от целта.

Три минути след това Евертон Бала стреля опасно от дистанция, като топката мина малко над вратата на "моряците".

Левски продължи да е по-настоятелният отбор. В 13-ата минута Майкон нанесе удар от въздуха с левия крак, но изпълнението му не беше точно.

В 16-ата минута Алекс Колев намери Марин Петков, а той си задигна добре топката и стреля, като стражът на Черно море улови. Секунди по-късно и Пламен Андреев трябваше да прави първата си намеса. Тя дойде след удар на Дуду от вътрешността на наказателното.

В 34-ата минута Асими Фадига направи пробив отдясно и нанесе силен удар, който мина над вратата на Черно море. Десет минути след това Алекс Колев стреля слабо в ръцете на Пламен Илиев. Попадение през първата част така и не падна.

И двамата треньори направиа смени на почивката. В 51-ата минута Келиа ван дер Каап се извиси в наказателното и нанесе удар с глава. Топката обаче мина встрани от целта.

В 63-ата минута влезлия от резервната скамейка вратар Матей Маркович направи чудесно спасяване, за да спаси шут на Исмаил Иса от "моряците".

Осем минути след това Патрик-Габриел Галчев прати добро центриране в пеналтерията на Черно мрое, а там Асен Чандъров завърши. Изстрелът му обаче се озова право в ръцете на Пламен Илиев.

В следващата атака Николай Златев опита с шут по земя, но топката мина встрани от вратата на Левски.

FT / ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Стартовите състави:

Левски: 1. Пламен Андреев, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 5. Келиа ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 97. Асими Фадига, 3. Майкон, 88. Марин Петков, 17. Евертон Бала, 90. Александър Колев

Резерви: 44. Матей Маркович, 4. Виктор Любенов, 7. Фабио Лима, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, 99. Иван Андонов

Черно море: 33. Пламен Илиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 44. Начо, 17. Мартин Милушев, 43. Дуду, 9. Исмаил Иса, 16. Андреяс Калкан

Резерви: 34. Християн Славков, 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов, 10. Мазир Сула, 39. Николай Златев, 27. Даниел Димов, 40. Константин Грахльов, 41. Пламен Аршев, 29. Берк Бейхан, 19. Александър Веселински, 42. Николай Костадинов, 23. Едгар Пашеко, 51. Велислав Василев