Арда и Левски завършиха наравно 0:0 в отложен мач от 7-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха равностоен мач, в който гостите пропуснаха две добри положения за гол чрез Рикардиньо и Асими Фадига през втората част. Така Арда не загуби от трети претендент за титлата, след като преди това стигна до същия резултата срещу Лудогорец и ЦСКА. За "сините" това бе втори разочароващ мач след загубата с 1:2 от Берое в Стара Загора преди няколко дни.

Възпитаниците на Николай Костов отново създадоха твърде малко в атака, а в същото време домакините се бранеха отлично. Столичани заиграха по-добре през втората част, но липсата на Уелтън и Джавад Ел Джемили отново си каза думата. От своя страна кърджалийци не затрудниха нито веднъж завърналия се на вратата на "сините" Пламен Андреев.

Левски остава на пето място във временното класиране с 27 точки, като изостава на пет от лидерите ЦСКА и Черно море. Арда е шести с две точки по-малко.

startphoto.bg
95 снимки

Медицинският щаб на Левски имаше работа още във 2-ата минута на срещата. Тогава Дарлан фаулира Абубакар Тунгара, а малиецът закачи халфа на "сините" в главата, поради което се наложи да получи медицинска помощ. Четири минути по-късно беше отправен и първия удар към една от двете врати. Тунгара и Принц Ебенезер комбинираха отляво, като защитникът навлезе в наказателното поле и шутира, но неточно.

Левски, който днес беше в жълти екипи, опита да застраши по-сериозно вратата на Арда едва в 17-ата минута. Тогава Асими Фадига напредна през центъра и отправи удар с левия крак, който мина над вратата. Три минути след това Роналдо изпревари Умар Сако отляво, като бранителят успя да избие в корнер, макар гостите да имаха претенции за нарушение. След изпълнението на ъгловия удар Хосе Кордоба не успя добре да засече топката и я прати далеч от вратата.

В 28-ата минута домакините организираха добра атака. Топката стигна до Станислав Иванов отдясно. Националът преодоля с лекота Цунами, след което бразилецът го фаулира пред наказателното поле. Прекият свободен удар беше изпълнен от Радослав Цонев, който прати топката в стената.

Няколко минути по-късно Роналдо се пребори за една топка в центъра и подаде към Фадига. Французинът пусна към седмицата на гостите, който имаше доста свободно пространство, но реши да отправи удар, който срещна тялото на Сако.

В 44-ата минута Пламен Крачунов фаулира грубо Жереми Петрис пред собственото наказателно поле. От последвалия пряк свободен удар Марин Петков шутира, но Тонислав Йорданов блокира топката и я изчисти в корнер.

Втората част започна равностойно. В 55-ата минута голяма част от играчите на гостите се пренесоха в половината на съперника. Жереми Петрис преодоля двама играчи на Арда в центъра на терена, след което топката му беше отнета, макар да останаха съмнения, че е с нарушение. Тунгара веднага опита извеждащ пас към Тонислав Йорданов, който щеше да изскочи зад отбраната на Левски, но беше спрян с фал от Келиан ван дер Каап. След неговото изпълнение Йорданов опита да засече с глава, но Пламен Андреев улови.

Две минути след това Левски пропусна най-добрата възможност за гол в срещата. Фадига подаде към Марин Петков отдясно. Фланговият нападател върна към Роналдо, който шутира от границата на наказателното поле фронтално срещу вратата. Топката беше блокирана от Мартин Стойчев, а след това се озова в Рикардиньо, който отправи удар останал сам срещу Анатолий Господинов, но вратарят успя да реагира и изби в корнер.

Малко след час игра бяха извършени по две смени и в двата отбора. За Арда в игра влязоха Преслав Боруков и Ел Мами Тетах, като замениха Тонислав Йорданов и Иван Тилев. За Левски Николай Костов шокира с решение и замени Рикардиньо с Асен Чандъров, като последният застана на върха на атаката. Патрик-Габриел Галчев пък влезе на мястото на Марин Петков.

В 68-ата минута Андриан Краев отне топката в центъра, нагласи си я на десния крак и отправи удар, който обаче беше неточен. Седем минути по-късно Фадига и Галчев комбинираха отдясно, а последният центрира на далечната греда, където Чандъров надскочи Стойчев и отправи удар с глава, но не намери целта.

В 76-ата минута гостите пропуснаха още една добра възможност за гол. Цунами центрира в наказателното поле, където Роналдо надскочи Крачунов и игра с глава. След това Сако опита да изчисти също с глава, но вместо това я прати зад себе си, където Фадига овладя и шутира от няколко метра, но Господинов предвидливо излезе и спря кълбото с тялото си.

В последата минута на редовното време Фадига центрира в наказателното поле, а Боруков не успя да изчисти добре. Асен Чандъров опита задна ножица, но топката мина далеч от целта. До края на срещата не се случи нищо запомнящо се.

В следващия кръг Арда гостува на Черно море, докато Левски има визита на ЦСКА 1948 в Бистрица.

Арда - Левски 0:0

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев (88 - 20. Деян Лозев), 12. Ебенезер Принц (88 - 17. Иван Коконов), 19. Тонислав Йорданов (61 - 9. Преслав Боруков), 21. Радослав Цонев (69 - 18. Джелал Хюсеинов), 33. Иван Тилев (61 - 26. Ел Мами Тетах), 80. Лъчезар Котев /к/, 99. Станислав Иванов

Резерви: 24. Иван Дичевски, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 9. Преслав Боруков, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков

Треньор: Александър Тунчев

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо (83 - 14. Илиян Стефанов), 8. Андриан Краев /к/, 9. Рикардиньо (63 - 20. Асен Чандъров), 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 88. Марин Петков (63 - 22. Патрик-Габриел Галчев), 97. Асими Фадига

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 10. Асен Митков, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров

Треньор: Николай Костов

Ж.к: Пламен Крачунов, Ел Мами Тетах, Преслав Боруков (Арда); Цунами, Андриан Краев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба (Левски)

Съдия: Валентин Железов

Стадион: "Арена Арда"