Бившата звезда на Левски - Уелтън, започна с головете в Япония. Бразилецът се разписа при равенството 1:1 на новия си отбор Гамба Осака при гстуването на един от фаворитите за титлата Хирошима. Двубоят беше от петия кръг на Джей лигата.

26-годишният флангови нападател започна като титуляр и остана на терена през целия мач. Той откри резултата в 76-ата минута. Тогава бившият футболист на Байерн Мюнхен Такаши Усами получи извеждащо подаване отдясно, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, който вратарят изби. Топката се озова в Уелтън, който със силен шут от близка дистанция вкара за 0:1.

Гамба обаче допусна изравнителен гол само две минути по-късно. Негов автор стана Наото Араи.

Гамба Осака заема шесто място във временното класиране с 8 точки, като все още няма загуба в първенството. Хирошима е с точка повече.