Играчите на Ружомберок демонстрираха страхотна форма в навечерието на битките с Левски от първоя квалификационен кръг на Лига Европа. Те разбиха съперника си в една от предсезонните проверки Пивовар с 8:0.

Мачът беше част от чествания на 100-годишния юбилей на футбола в града на Пивовар. А самият съперник е аматьорски тим, който няма особени претенции. Но въпреки това Ружомберок показа класа и не се пести в този двубой.

Началото на головата серия постави Артур Леняни още в 6-та минута, а още две бързи попадения добави Ондржей Новотни, който беше точен в 8-та и 12-та минути. До почивката паднаха още две попадения в полза на словашкия евроучастник, като точни бяха Алекс Мойжиш в 16-та минута и Тихомир Костадинов в 40-та.

На почивката беше сменен абсолютно целият състав на Ружомберок, но въпреки това веднага след подновяването на играта Растислав Кружляк направи 6:0. В заключителните минути на мача Марек Бобчек наниза две попадения за крайното 8:0. Той беше точен в 73-та и 83-та минути.