Левски се завърна на победния път, след като разби с 3:0 като гост Етър. Срещата беше от 25-ия кръг в efbet Лига. Шоуто на "Ивайло" открадна Джавад Ел Джемили. Мароканецът вкара два гола и подаде за третия на Марин Петков.

Така възпитаниците на Николай Костов, който беше наказан за този мач, се реваншираха за равенството с Крумовград в миналия кръг и записаха четвърти успех през пролетта. Освен това отборът няма допуснат гол от първото полувреме на първия си мач в този полусезон. Тимът събра 48 точки и си върна четвъртото място във временното класиране. Етър остава последен с едва 10 точки.

Столичани изиграха слабо първо полувреме, в което почти не затрудниха съперника си. В началото на втората част Джавад Ел Джемили даде аванс на "сините". В 82-ата минута Марин Петков удвои, а в добавеното време на мача Ел Джемили оформи крайния резултат, след като се справи с двама противникови защитници, а след това мушна топката между краката на Мартин Величков.

На върха на атаката на Левски започна Евертон Бала, след като Рикардиньо беше наказан. Централният защитник Келиан ван дер Каап замени Патрик-Габриел Галчев на десния бек, а Патрик Мислович започна в халфовата линия вместо Карлос Охене.

startphoto.bg
81 снимки

Първият удар към една от двете врати отправи Цунами. Фабио Лима получи отдясно, навлезе навътре и опита центриране, което Георги Александров изчисти с глава. Топката се озова в капитана на "сините", които днес играеха в жълто, а бразилецът шутира над вратата. Гостите продължиха да водят играта в половината на своя съперник в началните минути на срещата, но така и не затрудниха Мартин Величков.

В 14-ата минута Левски получи право да изпълни корнер. Евертон Бала центрира, а Хосе Кордоба се пребори с Георги Ангелов и отправи опасен удар с глава, който вратарят на "болярите" успя да избие. Малко след това Евертон Бала проби отляво и опита да нанесе удар, но не успя да уцели добре топката, като я прати в тъч.

В 20-ата минута Асен Митков получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. В началото на мача халфът пострада след остро влизане на Моузес Кандидус, след което опита да продължи срещата, но проблемът му се задълбочи. На негово място в игра се появи Асими Фадига.

В 39-ата минута Левски получи право да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на Етър. Зад топката застана Патрик Мислович, чийто удар не затрудни стража на "болярите".

До края на първата част великотърновци продължиха да действат със сгъстена защита, а столичани така и не съумяха да затруднят Мартин Величков, въпреки че играта се водеше в полето на домакините.

Втората част започна идентично на първата. В 49-ата минита Келиан ван дер Каап успя да пресече подаване на Мартин Моран и да намери Евертон Бала. Бразилецът овладя пред наказателното поле и отправи удар, но над вратата. Малко след това гостите комбинираха отляво, като Джавад Ел Джемили подаде към Евертон Бала, а бразилецът продължи към Марин Петков. Младежкият национал шутира от малък ъгъл, но в аут.

В 52-ата минута крепостта на "болярите" падна. Пламен Андреев поднови бързо играта, с което изненада играчите на Етър. Топката се озова във Фабио Лима, който напредна отдясно и намери Джавад Ел Джемили пред наказателното поле. Мароканецът мигновено отправи удар, който рикошира в направилия шпагат Килиан Гюсъм и стана неспасяем за Мартин Величков - 0:1.

След час игра вратарят на Етър не успя да улови центриране отляво на Цунами. Топката попадна в Марин Петков, чийто силен удар беше избит от Величков.

В 75-ата минута Крум Стоянов на два пъти се озова на стрелкова позиция, като и двата пъти ударите му бяха блокирани.

Левски реши всичко с втори гол в 82-ата минута. Джавад Ел Джемили отне топката от Георги Ангелов в половината на Етър. Мароканецът напредана и пусна към Марин Петков в наказателното поле, а крилото с промуши топката между краката на Величков за 0:2.

В седмата минута на добавеното време "сините" стигнаха до трети гол. Марин Петков опита да намери Преслав Бачев в наказателното поле, но след рикошет топката се озова в Джавад Ел Джемили. Мароканецът направи за смях двама защитници на домакините и пусна топката между краката на Величков за крайното 0:3.

Етър - Левски 0:3

0:1 Джавад Ел Джемили (52)

0:2 Марин Петков (82)

0:3 Джавад Ел Джемили (90+7)

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Хосекарлос ван Ранкин (68 - 94. Жан-Марк Тибуе), 5. Келиан Гесум, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов /к/, 25. Крум Стоянов, 23. Моузес Кандидус (68 - 28. Николай Янков), 8. Мартин Моран (90 - 17. Атанас Атанасов), 18. Йоахим Карсела (83 - 13. Дидис Пита), 7. Кольо Станев, 9. Иван Василев

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 77. Мартин Николов, 33. Луис Кордова, 94. Жан-Марк Тибуе, 13. Дидис Пита, 28. Николай Янков, 10. Ловре Кнежевич, 17. Атанас Стефанов, 14. Ивайло Димитров

Треньор: Светослав Петров

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами /к/, 10. Асен Митков (24 - 97. Асими Фадига), 23. Патрик Мислович, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 7. Фабио Лима (88 - 16. Преслав Бачев), 17. Евертон Бала (90 - 77. Дейвид Михалев)

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Виктор Любенов, 16. Преслав Бачев, 24. Хоакин Фернандес, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига

Треньор: Кирило Нестеренко

Ж.к: Мартин Моран, Хосекарлос Ван Ранкин, Крум Стоянов, Келиан Гесум, Николай Янков (Етър); Кристиан Димитров, Хосе Кордоба (Левски)

Съдия: Владимир Вълков

Стадион: "Ивайло", Велико Търново