Левски победи с 5:0 Септември София в контрола за радост на своите фенове, дошли на"Виваком Арена Георги Аспарухов". Резултата откри Асими Фадига още в 9-ата минута, а бразилецът Майкон удвои в 15-ата минута с дебютния си гол за "сините". В добавеното време на първата част Марин Петков отбеляза трето попадение. Голеадата продължи и след почивката - разписаха се Преслав Бачев (52) и Евертон Бала (58).

startphoto.bg
39 снимки

Очаквано футболистите на Левски бяха по-активни в началните минути и в 5-ата минута Цунами пусна хубав пас към към Алекс Колев, но той се оказа невъзможен за достигане от нападателя. Четири минути по-късно обаче резултатът бе открит. Вратарят на Септември - Димитър Шейтанов изби силен шут на Марин Петков, но Алекс Колев остави топката в притежание на "сините". Последва пас на Петков към Асими Фадига, който показа отлична тепника в наказателното поле и с майсторски шут по диагонала направи 1:0. Гостите отговориха с удар в близкия ъгъл на Ивайло Михайлов в 13-ата минута, който бе избит в корнер от Пламен Андреев.

Левски удвои аванса си в 15-ата минута. На границата на наказателното поле Фадига намери Майкон, който от движение насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Шейтанов. За бразилеца това бе първо попадение с екипа на "сините".

В 28-ата минута неразумно влизане на Бен Азис в краката на Асими Фадига ядоса феновете и последваха мощни освирквания към левия защитник на Септември. Марин Петков опита да изненада Шейтанов с изпълнение на фал от близо 25 метра, но топката мина над вратата. Малко след това останаха съмнения за игра с ръка на защитник на Септември в наказателното поле, но реферът Волен Чинков даде знак играта да продължи. Шут на Евертон Бала от фал в 38-ата минута не намери очертанията на вратата на гостите. В добавеното време на първата част Алекс Колев овладя с гръб пред наказателното поле и технично с пета продължи кам Евертон Бала. Бразилецът отправи удар, който обаче след рикушет излезе в ъглов удар.

Секунди преди почивката Марин Петков направи 3:0. Асими Фадига проби до аутлинията и върна към точката на дузпата, където юношата на Левски със силен шут матира резервния вратар Ивайло Илиев.

Преди началото на второто полувреме треньорите и на двата отбора направиха доста смени. Станислав Генчев остави в игра само Виктор Любенов и Евертон Бала.

В 52-ата минута Фабио Лима с пас по земя намери зад отбраната Преслав Бачев и младокът с едно докосване прати топката за четвърти път в мрежата на завърналия се в елита Септември.

Шест минути по-късно добър авантаж на Волен Чинков даде възможност на Евертон Бала да овладее топката и да отправи мощен удар от дистанция за 5:0. Веднага след гола бразилецът и Виктор Любенов бяха сменени.

Малко след час игра в игра за Септември с №2 се появи Валери Божинов-младши, който през септември ще навърши 17 години.

FT /  ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 5:0

1:0 Асими Фадига (9)

2:0 Майкон (15)

3:0 Марин Петков (45+2)

4:0 Преслав Бачев (52)

5:0 Евертон Бала (58)

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 4. Виктор Любенов, 6. Цунами - К, 3. Майкон, 8. Карлос Охене, 27. Борислав Рупанов, 97. Асими Фадига, 17. Евертон Бала, 88. Марин Петков, 90. Алекс Колев

Резерви: 99. Иван Андонов, 5. Келиан Ван дер Каап, 7. Фабио Лима, 15. Александър Божилов, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 20. Асен Чандъров, 21. Алдаир, 23. Патрик Мислович, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев, Александър Марков

Треньор Станислав Генчев

Септември София: 21. Димитър Шейтанов – К, 15. Бен Азис, 26. Мартин Христов, 4. Дино Томаш, 7. Николай Дросев, 6. Виктор Очай, 16. Мартин Моран, 22. Виктор Тейстер, 14. Жан-Пиер да Силва, 11. Ивайло Михайлов, 17. Фаустас Степонавичюс

Резерви: 1. Ивайло Илиев, 12. Владимир Иванов, 2. Валери Божинов, 3. Михаил Полендаков, 8. Преслав Георгиев, 9. Валентин Доцев, 10. Манимоу Ачоу, 13. Страхиня Керкез, 18. Кубрат Йонашчъ, 19. Митко Митков, 23. Никола Величковски, 24. Петър Миленов, 25. Александър Джамов