Изящен гол със задна ножица на Бабатунде Адениджи в 76-ата минута бе в основата на победата с 2:0 за Левски срещу втородивизионния Царско село и класиране напред за Купата.

Вторият гол падна в добавено време. Вкара го от неотсъдена чиста засада Хеан Деса.

„Сините“ стигнаха относително трудно до класиране за осминафиналите. Помогна им и изгонването за два жълти картона на Реян Даскалов от Царско село в 71-ата минута.

Мачът, игран на стадион „Локомотив“, започна равностойно, а „сините“ успяха леко да наклонят везните към себе си след 15-ата минута. В 19-ата минута Димитър Пиргов за малко да се възползва от неразчетено излизане на вратаря Боян Пейков, но ударът му с глава изпрати топката в аут.

Силен удар отправи Адениджи в 22-ата минута, Пейков изби топката пред себе си, а защитник на Царско село я пое и доизчисти.

Левски все повече взимаше териториален превес, но освен бъркотии в наказателното поле на Царско село, не се стигна до нищо по-интересно.

Далечен прехвърлящ удар на Симеон Ганчев създаде първата опасност за вратата на Левски в 44-ата минута. Чворович обаче изби в корнер под гредата.

В 52-ата минута имаше претенция за дузпа от страна на Царско село. Повторението обаче показа, че няма никакви основания за това. Последва удар на Рамадан, който Чворович парира.

Две минути след това Нар танцува с топката в пеналта на Царско село, но после при удара му тя намери Адениджи, който бе в засада.

Минутите се нижеха, а Левски продължаваше да се мъчи срещу втородивизионния си съперник.

Двата тима си размениха по една опоснасто в 68-ата минута. Първо Якимов от Царско село стреля диагонално, но в ръцете на Чворович. После същото упражнение направи и Прохазка от Левски, но малко встрани от вратата.

Втори жълт и червен картон за Реян Даскалов остави Царско село с човек по-малко в 71-ата минута. Даскалов дръпна съперник за фланелката, което му костваше изгонването.

В 76-ата минута зрителите станаха свидетели на най-красивия момент в мача и на един от най-красивите голове за сезона. Вкара го със задна ножица Бабатунде Адениджи, който направи 1:0 за Левски и предизвика аплодисментите на трибуните.

Ново попадение на Адениджи не бе зачетено заради засада.

После такова от чиста засада на Хеан Деса обаче бе зачетено и Левски отстрани Царско село с 2:0.