Треньорът на Левски Хулио Веласкес говори пред медиите след победата с 1:0 на своя отбор над Септември София като гост в мач от последния кръг на редовния сезон в еfbet Лига. Испанският наставник неведнъж отбеляза, че целта пред тима през този сезон е второто място, като подчерта, че "сините" не са завършвали шампионата на тази позиция от 10 години. На въпрос на Gong.bg дали през следващото първенство Левски ще се бори за титлата, той заяви, че фокусът му е върху следващия ден. 

"В момента мисля само за утрешната тренировка. Когато свърши утрешната тренировка, за следващата и така през цялата седмица. След мача с Арда ще мисля за следващия тренировъчен ден. Това е правило, което спазвам в личния и професионалния си живот. Фокусът ми е в следващия ден и върху това да положим много усилия, за да завършим по този начин първенството", заяви Веласкес. 

"Джавад Ел Джемили и Сангаре при мен са играли повече като титуляри, отколкото са влизали като резерви. Винаги ме питате за тези, които не играят. Днес никой нищо не ме пита за Нани. Тези, които решиха мача не са тези, които започнаха мача или тези, които влязоха като резерви, а всички. Горд съм от всички. Всички работят здраво по време на тренировъчния процес", каза още той. 

"Аз съм изключително доволен от Нани (б.а. Илиян Стефанов). Той изигра силен мач, както всички други. Случи се това, което изискваше мача. Не искам да поставям индивидуални оценки. Всички подходиха професионално. Да, искаш да победиш с 5:0, но видяхме какво се случи в този кръг с Черно море, на мача на Ботев Враца, с ЦСКА. За никой не е лесно". 

"Рупанов и Чандъров? При цялото уважение от моя страна, няма как да поставям индивидуални оценки на двама футболисти, които са преотстъпени в Септември. Има и други футболисти, които са преотстъпени в други български отбори или в такива в чужбина, какъвто е случаят на Икенна. Мога да гарантирам, че от януари съм изгледал всички мачове и съм наясно с всяка изиграна минута на преотстъпените футболисти. Като свърши първенството с ръководството и скаутското звено ще вземем решенията, които трябва да вземем. Целта беше двамата да не ни отбележат, както в предишния мач". 

подкрепя българския спорт