Левски победи с 4:2 ЦСКА 1948 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Бистрица беше съпроводен от проливен дъжд, който не попречи на "сините" да си тръгнат с трите точки. За гостите Мустафа Сангаре вкара два гола през първото полувреме. В края на първата част обаче Радослав Кирилов върна един гол за "червените".

Във втората част и другият нападател на Левски - Александър Колев, се разписа, за да увеличи преднината на тима. Марин Петков се отчете със страхотен гол, който направи резултата 4:1. В добавеното време домакините стигнаха до още един гол дело на Марио Илиевски. След успеха възпитаниците на Станислав Генчев събраха актив от 19 точки след 8 мача и остават лидери в шампионата.

ЦСКА 1948 пък загуби след двете си поредни победи и временно заема деветото място с 9 точки, но след 6 изиграни двубоя.

start-photo.bg
48 снимки

Още в 6-ата минута на мача Евгений Сердюк беше изведен сам срещу стража на Левски Матей Маркович. Футболистът на домакините успя да прати топката в мрежата на "сините" с шут по земя, но още в реално време се видя, че има засада при подаването към Сердюк. Последва и съдийски сигнал, така попадението не беше зачетено.

В 12-ата минута Евертон Бала центрира на далечната греда, а там Цунами върхлетя топката и стреля с глава. Изпълнението му обаче не бе добро и мина встрани от вратата. Три след това след добра комбинация на "сините" Мустафа Сангаре завърши, но неточно.

Все пак Левски първи стигна до гол. В 16-ата минута Евертон Бала центрира от пряк свободен удар, а над всички в наказателното се извиси Мустафа Сангаре, който с глава прати топката в мрежата на ЦСКА 1948.

Домакините създадоха нещо по-опасно пред противниковата врата в 22-ата минута. Тогава Ради Кирилов проби отлично по левия фланг, след което пусна остър пас към бялата точка в пеналтерията на Левски. Там Парвиз Умарбаев стигна до топката и стреля от движение, но неточно.

Пет минути след това хората на Станислав Генчев успяха да реализират втори гол. Асими Фадига и Алдаир откраднаха топката в половинага на "червените". Вторият напредна отдясно, след което намери Сангаре, който отново с глава преодоля стража на домакините за 2:0.

В 35-ата минута Радослав Кирилов беше изведен с дълъг пас, след което той се опита да прехвърли излезлия напред Маркович. Изстрелът му обаче мина встрани от целта. Именно той обаче намали изоставането на отбора си само две минути по-късно. Кирилов получи отляво и нахлу в наказателното на "сините", справяйки се с двама противникови футболисти. След това той завърши точно в далечния ъгъл, за да намали изоставането на ЦСКА 1948.

Така завърши и първото полувреме - с един гол аванс за гостуващия тим на Левски.

Второто полувреме обаче започна добре за "сините", а в 58-ата минута преднината им отново беше удвоена. Този път отляво проби Евертон Бала, който успя да намери Александър Колев. Нападателят отклони кълбото и го прати в мрежата на "червените".

За ЦСКА 1948 отново не беше зачетен гол, както и този на Сердюк в началото заради засада. В 67-ата минута Талис стреля от границата на наказателното, а след рикошет топката стигна до свободния Радослав Кирилов. Той успя да добави топката във вратата на гостите. Веднага обаче прозвуча сигнал за засада и така попадението не остана.

Последваха силни минути за футболистите на Валентин Илиев. В 72-ата минута Касиано Бузон стреля с левия крак от дистанция. Изпълнението му мина опасно близо до вратата на Левски.

Въпреки всичко Марин Петков до голяма степен реши срещата с феноменален гол пет минути по-късно. Младокът нанесе неспасяем удар с левия крак, който влетя във вратата на домакините.

В добавеното време на срещата "червените" стигнаха до още един гол, той беше дело на влезлия от скамейката Марио Илиевски.

efbet Лига

FT .

2 : 4

• 39’ Радослав Кирилов
  • 90+1’ Марио Илиевски
  • 16’ Мустафа Сангаре
  • 27’ Мустафа Сангаре
  • 58’ Александър Колев
  • 77’ Марин Петков
  • Край на срещата!

90+4'
  • ГОООООЛ! Марио Илиевски върна гол във вратата на Левски, след като Стив Фуртадо го намери.

90+1'
  • ГООООООООЛ! Марин Петков сложи край на интригата с феноменално попадение. Младокът нанесе неспасяем удар с левия крак, който влетя във вратата на домакините.

77'
  • Касиано Бузон стреля с левия крак от дистанция. Изпълнението му мина опасно близо до вратата на Левски.

72'
  • Смяна - Октавио заменя Парвиз Умарбаев.

69'
  • Отменен гол! Талис стреля от границата на наказателното, а след рикошет топката стигна до свободния Радослав Кирилов. Той успя да добави топката във вратата на гостите. Веднага обаче прозвуча сигнал за засада и така попадението не беше зачетено.

67'
  • Смяна - Марин Петков на мястото на Асими Фадига.

63'
  • Смяна - Марио Илиевски заменя Евгений Сердюк.

62'
  • Смяна - Касиано Бузон влиза на мястото на Бирсент Карагарен

61'
  • ГООООООЛ! Този път отляво проби Евертон Бала, който успя да намери Александър Колев. Нападателят отклони кълбото и го прати в мрежата на "червените".

58'
  • Сангаре получи отляво и веднага потърси партньора си в атака - Алекс Колев, който обаче се размина с топката на сантиметри.

55'
  • Смяна - Клеман Икена влиза на мястото на Карлос Охене, който имаше проблеми преди почивката.

46'
  • Начало на втората част!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+3'
  • Три добавени минути на първата част.

45+1'
  • Бирсент Карагарен копна топката към Талис, който стреля по земя от малък ъгъл, но не успя да затрудни стража на гостите.

44'
  • Първи жълт картон! Получава го Карлос Охене.

40'
  • ГОООООЛ! Радослав Кирилов получи отляво и нахлу в наказателното на "сините", справяйки се с двама противникови футболисти. След това той завърши точно в далечния ъгъл, за да намали изоставането на ЦСКА 1948.

39'
  • Героят за Левски до момента - Мустафа Сангаре, изпита сериозни проблеми и дори легна на тревата. Малко след това играта беше спряна, за да нападателят напусне терена и да получи медицинска помощ край тъчлинията.

37'
  • Удар! Радослав Кирилов беше изведен с дълъг пас, след което той се опита да прехвърли излезлия напред Маркович. Изстрелът му обаче мина встрани от целта.

35'
  • 27'
  • ГООООООЛ! Асими Фадига и Алдаир успяха да откраднат топката в половинага на "червените". Вторият напредна отдясно, след което намери Сангаре, който отново с глава преодоля стража на домакините за 2:0.

27'
  • Възможност за ЦСКА 1948! Ради Кирилов проби отлично по левия фланг, след което пусна остър пас към бялата точка в пеналтерията на Левски. Там Парвиз Умарбаев стигна до топката и стреля от движение, но неточно.

22'
  • Гостите отново атакуваха отлично, този път Сангаре намери Евертон, който шутира от дистанция. Ударът му обаче беше отразен от Петър Маринов.

19'
  • ГОООООЛ! Евертон Бала центрира от пряк свободен удар, а над всички в наказателното се извиси Мустафа Сангаре, който с глава прати топката в мрежата на ЦСКА 1948.

16'
  • След добра комбинация на "сините" Мустафа Сангаре завърши, но неточно.

15'
  • Шанс! Евертон Бала центрира на далечната греда, а там Цунами върхлетя топката и стреля с глава. Изпълнението му обаче не бе добро и мина встрани от вратата

12'
  • Евгений Сердюк беше изведен сам срещу стража на Левски Матей Маркович. Футболистът на домакините успя да прати топката в мрежата на "сините" с шут по земя, но още в реално време се видя, че има засада при подаването към Сердюк. Последва и съдийски сигнал, така попадението не беше зачетено.