Байерн Мюнхен и Реал Мадрид завършиха 2:2 в първи полуфинален сблъсък в Шампионска лига. Двата тима изиграха много интезивна и интересна среща, но треньорите Томас Тухел и Карло Анчелоти не успяха да се надхитрят.

Баварците започнаха силно срещата, но магически пас на Тони Кроос в 24-ата минута разсече защитата и Винисиус Жуниор откри резултата.

След почивката още в 53-ата минута Лирой Сане изравни, а четири минути по-късно Хари Кейн реализира дузпа, за да направи пълен обрат.

"Лос бланкос" обаче показа непримирим дух и в 83-ата минута Родриго спечели наказателен удар. Винисиус пък остана хладнокръвен и вкара втория си гол в мача, с което оформи и крайното 2:2.

Така финалистът ще бъде решен в реванша, който е на "Сатниаго Бернабеу" след седмица.

Gulliver/GettyImages
39 снимки

След само няколко секунди игра Лирой Сане беше изведен зад защитата. Крилото имаше достатъчно време и реши да стрея, но Андрий Луни спаси. Томас Мюлер пък се ядоса, защото беше в по-добра позиция, но не получи подаване.

Малко по-късно и Хари Кейн опита късмета си с удар от средна дистанция, но стражът на "лос бланкос" отново не бе затруднен.

Първите 15 минути преминаха в половината на "белия балет", като на няколко пъти домакините пробваха с путове извън наказателното поле да поразят целта. Опитите обаче не дадоха резултат.

В средата на полувремето Реал Мадрид нанесе първи удар и откри резултата. Гостите потушиха началния натиск и издебнаха подходящ момент, за да изненадат противниковата отбрана. Тони Кроос пусна уникално подаване в коридор за Винисиус Жуниор, който се озова сам срещу Мануел Нойер и не сгреши.

Три минути преди края на полувремето Байерн получи възможност да изпълни пряк свободен удар от добра позиция. Хари Кейн насочи топката във вратарския ъгъл с много сила, топката профуча встрани.

Осем минути след почивката баварците изравниха резултата. Конрад Лаймер подаде към Лирой Сане на левия фланг. Крилото проби към наказателното поле и с левия крак забоде топката в близкия ъгъл. Шутът беше много силен и Андрий Лунин не успя да се намеси.

Реал Мадрид продължи да действа неубедително и в следващата атака Лукас Васкес препъна Джамал Мусиала в наказателното поле, а съдията показа бялата точка. В 57-ата минута Хари Кейн се нагърби с изпълнението и хладнокръвно залъга Лунин, за да направи пълен обрат в срещата.

В 79-ата минута Винисиус Жуниор отново надбяга защитата и се измъкна на стрелкова позиция. Този път ударът беше от малък ъгъл и Нойер успя да се позиционира добре и да избие в корнер.

Четири минути по-късно Родриго беше повален в накзателното поле и Клеман Тюрпен показа бялата точка за втпри път, но този път в полза на Реал Мадрид. Титулярният изпълнител Винисиус затвърди силната си игра през този сезон и с точен удар изравни резултата - 2:2.

FT Байерн Мюнхен - Реал Мадрид 2:2

0:1 Винисиус Жуниор 24'

1:1 Лирой Сане 53'

2:1 Хари Кейн (Д) 57'

2:2 Винисиус Жуниор (Д) 83'

Стартови състави:

Байерн Мюнхен: 1. Мануел Нойер – 6. Йозуа Кимих, 15. Ерик Дайер, 3. Ким Мин-джае, 40. Нусаир Мазрауи – 8. Леон Горецка, 27. Конрад Лаймер – 10. Лирой Сане, 25. Томас Мюлер, 42. Джамал Мусиала – 9. Хари Кейн

Резерви: 18. Даниел Перетц, 26. Свен Улрайх - 2. Дайо Упамекано, 7. Серж Гнабри, 13. Ерик Максим Чупо-Мотинг, 17. Браян Сарагоса, 19. Алфонсо Дейвис, 22. Рафаел Герейро, 39. Матис Тел, 45. Александър Павлович

Треньор: Томас Тухел

Реал Мадрид (4-3-1-2): 13. Андрий Лунин – 17. Лукас Васкес, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо (К), 23. Ферлан Менди – 15. Федерико Валверде, 18. Орелиен Чуамени, 8. Тони Кроос – 5. Джуд Белингам – 11. Родриго, 7. Винисиус

Резерви: 1. Тибо Куртоа, 25. Кепа Арисабалага - 3. Едер Милитао, 10. Лука Модрич, 12. Едуардо Камавинга, 14. Хоселу, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 21. Браим Диас, 24. Арда Гюлер