Левски загуби злощастно контролата с Теплице. „Сините“ паднаха 0:1 с гол в последната секунда, който бе дело на Степан Вакошек. Тимът от София пропусна по два шанса през двете полувремена в един равностоен двубой, който се игра в Паралимни.

Левски стартира поредната си контрола на кипърска територия отново с трима централни защитници. Пред Йоргачевич Елин Топузаков пусна от първата минута Сандберг, Александър Александров и Димитър Пиргов. В ролята на халф-бекове бяха поставени Огнянов и Нар, а като вътрешни халфове действаха Божидар Краев, Георги Костадинов и Мехди Бурабия. Атаката бе поверена на Аниете и Сукуна.

В началото на първата част чехите започнаха по-добре. Теплице дори вкара гол, който обаче не бе зачетен поради засада. В 7-та минута Боян Йоргачевич демонстрира класа и спаси удар от близо на Кучера.

Постепенно Левски намери точния ритъм и започна да изравнява играта, а по-късно и да създава възможности пред вратата на Григар.

В 20-та минута съдията вдигна много спорна засада на Сукуна, който беше изведен от Аниете сам срещу вратаря на Теплице.

Осем минути след това „сините“ изплетоха силна атака. Димитър Пиргов опъна точен диагонален пас към Нар, който овладя майсторски на гърди и нахлу в наказателното поле. После добър пас на ганаеца към Сукуна, който обаче не се справи добре с подаването си. Топката все пак бе достигната от Антон Огнянов, който стреля неточно в страни от вратата на Теплице.

Десетина минути преди края на първото полувреме „сините“ пропиляха и втория си шанс за тази част. Антон Огнянов намери с пас по ширината Нар, който отново матира своя съперник и пусна към Аниете. Испанецът стреля от 16 метра над вратата на Теплице.

До края на полувремето положения липсваха и пред двете врати. Наложи се лекарският щаб на Левски да окаже помощ на Йоргачевич, който хвана едно центриране, но се удари с друг футболист и падна на тревата. В крайна сметка сърбинът продължи игра, а реферът даде почивката две минути по-рано.

След кратката пауза Елин Топузаков смени шестима от своите футболисти. От игра излязоха Аниете, Огнянов, Сандберг, Костадинов и Сукуна. На игрището се появиха Яблонски, Сашо Емилов, Минев, Адениджи, каращият проби Сейди и Прохазка. Треньорът на „сините“ промени и тактическата си система като заигра с четирима бранители. Минев застана от ляво, а Сашо Емилов играеше като десен бек. В средата на отбраната действаха Давид Яблонски и Димитър Пиргов.

Теплице имаше нужда от пет минути през второто полувреме за да тества класата на Йоргачевич. Сърбинът спаси сигурен гол, след като отрази силен шут на Хора.Левски веднага пробва да отвърне с контра, но Нар бе препънат пред наказателното поле, а неговите съотборници не направиха нищо от създалата се ситуация.

След час игра Теплице създаде нова опасност по дясното крило. Топката беше пусната коварно в наказателно поле, но Яблонски изби топката с много удачен шпагат.

В 63-та Франсис Нар спечели ново нарушение пред вратата на Теплице. Бурабия застана зад топката, но стреля на около метър в страни и пропусна да затрудни стража на чехите.

Малко след това Топузаков направи още две рокади в своя тим. Вътрешните халфове Бурабия и Краев бяха сменени от Илия Юруков и Джереми Де Ноойер.

До края на мача „сините“ сътвориха два големи пропуска. Първо Нар намери Принс Сейди, но либериецът стреля високо над вратата. По-фрапантен бе пропускат на Адениджи. В 83-та минута Левски изпълни фаул в страни от наказателното поле. Топката беше центрирана, а Яблонски я свали с глава. Бабатунде пропусна от непосредствена близост.

До края на мача Левски беше по-активен, но не успя да създаде ситуация пред вратата на чехите. Те нанесоха своя удар с последния шут в мача. В 92-та минута Степан Вакошек заби гол в мрежата на Ники Кръстев след бомбен удар от границата на наказателното поле, който влезе в горния ляв ъгъл на вратата.

Така Левски записа втора загуба от началото на контролите. Момчетата на Елин Топузаков имат и две победи, а в на осми се изправят срещу сръбския Партизан.

Левски - Теплице

източник: levski.bg

ЛЕВСКИ - ТЕПЛИЦЕ 0:1

0:1 Степан Вакошек 90+2

ЛЕВСКИ: Йоргачевич, Сандберг, А. Александров, Пиргов, Нар, Краев, Костадинов, Огнянов, Бурабия, Сукуна, Аниете /Резерви: Давид Яблонски, Сашо Емилов, Веселин Минев, Бабатунде Адениджи, Принс Сейди, Роман Прохазка, Илия Юруков, Де Ноойер, Николай Кръстев/

ТЕПЛИЦЕ: Томаш Григар, Ян Кроб, Алекс Суснир, Адмир Левакович, Томаш Вондрашек, Даниел Сунгол, Томаш Кучера, Алои Хучка, Якуб Хора, Мартин Фильо, Давид Ванечек

В Gong.bg проследихме срещата минута по минута:

1 - Начало на мача.

5 - Георги Костадинов, който носи капитанската лента, пусна дълъг пас към Сукуна, но той бе в засада.

6 - Гол за Теплице не е зачетен поради положение за засада.

7 -  Боян Йоргачевич спаси Левски. Чехите направиха отлична комбинация, но ударът на Кучера бе изваден от сърбина.

11 - Нова възможност за Теплице. След центриране от корнер Йоргачевич се намеси, а съдията свири и фаул срещу него.

20  - Отличен пас на Аниете към Сукуна, който според страничния съдия е в засада.

28 -  Левски направи най-добрата си атака от началото на мача. Димитър Пиргов пусна диагонален пас към Франсис Нар, който майсторски овладя на гърди и нахлу в наказателното поле. Ганаецът върна към Сукуна, който не подаде добре, но Огнянов все пак стигна до топката. Последният обаче стреля неточно встрани от вратата на Теплице.

34 - Левски отново създаде възможност пред вратата на Теплице. Огнянов пусна дълъг пас към Нар, който отново овладя прецизно и пусна към Антонио Аниете. Испанецът стреля от границата на наказателното поле, но високо над вратата.

38 - Пробив и центриране на Вондрашек по дясното крило. Йоргачевич хвана топката, но се сблъска със свой колега и се наложи да му се окаже медицинска помощ. В крайна сметка сърбинът продължи игра.

45 - Край на първото полувреме - 0:0. Реферът спести две минути от първата част.

46 - Начало на второто полувреме.

Елин Топузаков направи шест рокади на почивката. От игра излязоха Аниете, Александър Александров, Симон Сандберг, Георги Костадинов, Антон Огнянов и Амаду Сукуна. На терена се появиха Давид Яблонски, Сашо Емилов, Веселин Минев, Бабатунде Адениджи, Принс Сейди и Роман Прохазка.

48 - Сашо Емилов центрира към Адениджи, който не успя да реализира в мрежата на Теплице.

50 - Второ впечатляващо спасяване на Йоргачевич в мача. Сърбинът отрази силен шут на Хора, който изби в корнер. Последва бърза контра за Левски, но Нар бе фаулиран пред наказателното поле на чехите.

60 - Опасна атака по десния фланг за Теплице. Топката беше пусната коварно по тревата, но Яблонски се справи впечатляващо и изби топката пред краката на футболист от Теплице.

63 - Нар спечели нов фаул пред врата на Теплице. Бурабия се нагърби с изпълнението му и стреля директно, но на метър встрани от вратата на чехите.

68 - Центриране в наказателното поле на Левски. Високият Яблонски игра с глава, а топката мина опасно близо до вратата на Левски и излезе в корнер. От него чехите не постигнаха нищо пред вратата на Левски.

69 - Елин Топузаков прави още две рокади. Терена напуснаха Мехди Бурабия и Божидар Краев, а на техните позиции влязоха Илия Юруков и Де Ноойер.

71 - Франсис Нар достави добра топка към Принс Сейди, който обаче шутира над вратата в аут.

79 - Йоргачевич е заменен от младия Николай Кръстев.

82 -  Нов силен пробив на Нар по дясното крило. Ганаецът отново е свален на земята.

84 - Адениджи направи фрапантен пропуск. Топката беше центрирана в наказателното поле. Яблонски игра с глава, а топката стигна до Адениджи, който пропусна 100-процентова ситуация.

90+2 - Гол за Теплице - 0:1. Степан Вакошек реализира при последната атака в мача.

90+3 - Край на мача: Левски - Теплице 0:1.