Лудогорец направи много сериозна заявка в борбата за титлата. Действащите шампиони победиха с 2:0 Левски в двубоя от 14-ия кръг на Първа лига и така записаха седма поредна победа в шампионата. Попаденията за успеха бяха дело на Върджил Мисиджан (12') и Вандерсон (59'). По този начин „зелените“ дръпнаха с 11 точки пред „сините“ в класирането, като вече имат актив от 36 пункта на върха. Тимът от „Георги Аспарухов“ остана трети с 25. Още следващата седмица разградчани посрещат и другия си преследвач ЦСКА.

Роси: Лудогорец е по-добрият отбор, заслужено спечели

Помощникът на Херо: Левски е твърде предвидим

Срещата не мина и без бурни емоции, а наставникът на домакините Димитър Димитров бе изгонен в 31-ата минута, след като изпусна нервите си. Вълненията на Херо бяха провокирани от един отменен гол в полза на тима му и така специалистът ще пропусне следващия двубой на отбора си.

Петричев доволен от успеха, с остри думи към ЦСКА

Иначе през първото полувреме Левски, който няма победа на „Лудогорец Арена“ от 2013-а година насам, стигна до няколко добри възможности, но така и не успя да ги материализира. През вторите 45 минути разградчани превъзхождаха столичани и така затвориха мача с второ попадение.

Срещата започна с известен превес на разградчани, които бяха по-активни в началните минути. В 12-ата минута момчетата на Делио Роси направиха нелоша атака, отбраната на домакините обаче се справи и се създадоха предпоставки за контраатака. Марселиньо пусна наляво към Върджил Мисиджан. Холандецът бързо напредна и с добър диагонален удар с десния крак от границата на наказателното поле откри резултата, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Божидар Митрев.

Отговорът на левскарите дойде в 20-ата минута. Габриел Обертан проби отдясно и навлезе в наказателното поле, малко преди да стигне до аутлинията, върна назад към Серджиу Буш, който засече неточно и изкара топката в аут. Две минути след това нова добра възможност се разкри пред „сините“. Обертан овладя в средата на терена и след солова акция, стигна до зоната около дъгата на пеналта, откъдето стреля коварно. Ренан дос Сантос обаче показа добър рефлекс и изби, тъй като топката летеше към долния му ляв ъгъл.

Васил Панайотов остана да лежи на терена в 27-ата минута. След съприкосновение между него и Абел Анисе, полузащитникът на „орлите“ с левия си лакът удари халфа на софиянци.

След половин час игра домакините можеха да увеличат аванса си. Джоди Лукоки шутира, но Милош Цветкович пресече.

Минута по-късно на терена се развиха много бурни и драматични събития. Лудогорец отбеляза втори гол, който обаче бе отменен след консултация между съдийската бригада. Разградчани изпълниха корнер, последва късо разиграване, а след това топката бе центрирана в наказателното поле. Митрев излезе и изби.

Абел Анисе опита да отиграе, но не много сполучливо и така Игор Пластун нанесе удар и прати топката в мрежата. Оказа се, че бранителят на „зелените“ се намира зад предпоследните в отбрана за Левски Холмар Ейолфсон и Милош Цветкович. Мики Орачев бе на границата на вратарското поле и бе последен в защитата, като той бе единственият между голлинията и Пластун. При всичко случило се в тази 31-ва минута Димитър Димитров протестира бурно, напускайки и зоната си. Тази реакция костава изгонване на бургаския специалист от страна на Волен Чинков.

В заключителните минути на първата част възпитаниците на Делио Роси направиха две добри атаки. Първо в 43-ата минута след комбинация с Антонио Вутов, Обертан стреля, но в тялото на защитник. В първата минута на продължението Буш шутира от обещаваща позиция, но прати топката високо над напречната греда.

След почивката Ивайло Найденов замени Мики Орачев. Още в 54-ата минута юношата на тима от „Георги Аспарухов“ пресече застрашително центриране на Мисиджан, дошло отдясно, изкарвайки топката в корнер. Само пет минути след това шампионите поведоха с 2:0. Джоди Лукоки поде опасна атака отдясно, навлезе в пеналта, стигна до аутлинията, където успя да излъже младия Иво Найденов, центрира към Вандерсон, за когото остана само да увеличи аванса на своя състав.

Леко напрежение възникна между „сини“ и „зелени“ в 68-ата минута, когато Иво Найденов извърши фаул срещу Мисиджан. Жорди Гомес разкара топката, в резултат на което последваха реплики между испанския играч на Левски и холандския нападател на Лудогорец. Футболистите на двата състава се скупчиха, а в суматохата се намеси и Жерсон Кабрал, който бе хванат за гушата от Мисиджан. Кабрал получи жът картон от Волен Чинков.

В заключителните минути Лудогорец направи сериозен пропуск. Вандерсон получи добре отляво в 87-ата минута, стреля диагонално, но прати топката встрани от левия стълб на Митрев.

Малко преди последния съдийски сигнал Сисиньо извърши грубо нарушение срещу Роман Прохазка, влизайки с бутоникте напред, но арбитърът прецени, че няма нужда от официално предупреждение.

Лудогорец - Левски 2:0

1:0 Върджил Мисиджан (12)
2:0 Вандерсон (59)

Стартови състави:

Лудогорец (4-2-3-1): Ренан дод Сантос - Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел - Светослав Дяков, Абел Анисе - Джоджи Лукоки, Марселиньо, Вандерсон - Върджил Мисиджан

Старши треньор: Димитър Димитров

Левски (4-2-3-1): Божидар Митрев - Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Мики Орачев - Жорди Гомес Васил Панайотов - Антонио Вутов, Габриел Обертан, Роман Прохазка - Сержиу Буш

Старши треньор: Делио Роси

Развитието на мача минута по минута може да видите ТУК!