Левски спечели с 1:0 голям мач срещу също непримиримия  Берое,  куриозно с първия гол изобщо в кариерата на Антони Белмонт.

Така „сините” продължиха с възхода си и дръпнаха вече с три точки на върха, лидери са с 19, с три повече от направилия хикс с Ботев ЦСКА. Берое е трети с 12 пункта. Това бе първата загуба за старозагорци в шампионата.

И двата отбора играха много надъхано и демонстрираха качествен футбол.

Левски започна силно мача. „Сините”  видимо бяха много мобилизирани пред доста пълните трибуни на своя стадион.

Кабрал пробва от въздуха, но не отправи точен удар към вратата на беройци.

После пък дойде моментът и Берое да се опита да удари пръв. Видяхме много хубав диагонален удар на Боби Цонев, Полачек с върха на пръстите си изби в корнер. А при последвалото изпълнение се оформи сериозно меле, при което дори топката се отби от гредата на „синята” врата.

Сетне видяхме страховит изстрел на Давиде Мариани, изпратил топката малко над вратата на Берое.

Двата отбора се счепкаха в здрава битка, а мачът се оформи интригуващ и интересен за гледане.

Играта бе агресивна, бърза, а минутите се нижеха на един дъх.

„Сините” развиваха бързо атаките си, но им липсваше завършващият удар, като в една ситуация в 35-ата минута, когато Серджиу Буш ритна тревата и падна сам.

В 40-ата минута липса на комуникация между Полачек и Иван Горанов за малко да позволи на Рубен Бригидо да я накаже. Той  чукна топката, но му бе трудно да я насочи добре от границата на наказателното поле и при опозицията на двамата левскари срещу себе си.

Първото полувреме бе оспорвано и интересно, двата отбора предложиха качествена игра, но това, което липсваше бяха головете.

Но гол при тази игра нямаше как да не падне и това стана в 51-ата минута след много хубава атака на "сините". Милош Цветкович върна късо към Антони Белмонт и той с чудесен удар по земя преодоля Перниш. Попадението е първо на сметката на Белмонт в официален мач за "сините". Даже това доста куриозно е първи гол за него изобщо в кариерата му, защото не е вкарвал в официален мач и за френските Дижон и Истр.

Берое реагира, опита се да се върне в мача, но имаше срещу себе си много надъхан опонент.

В 79-ата минута невероятен диагонален удар отправи Рубен Бригидо, след това видяхме и великолепен плонж на вратаря на Левски Полачек.

В следваща минута балонна топка, която летя дълго и нависоко изведнъж се сниши точна под гредата на "синята" врата и изненада Полачек, вратарят се удари в гредата, но все пак изби в корнер.

В 90-ата минута станахме свидетели на невероятен пропуск за Левски, топката буквално от голлинията бе избита от Бандаловски с рикошет от връхлитащия "син" нападател Станислав Костов.

Така Левски спечели оспорвания и хубав мач срещу Берое с 1:0 и продължава да лидира в Първа лига вече с три точки пред ЦСКА.

Томаш: Левски не е това, което трябва да бъде

Стоянович: Малко по малко ще вървим напред

Белмонт: Това бе най-тежкият тест за Левски