Левски дръпна още нагоре в точковия си актив, след като надви Етър с 2:1 във Велико Търново в шестия кръг.

Това е четвъртата победа на „сините” при новия им треньор Славиша Стоянович. Те са лидери в класирането с 16 точки, с четири повече от ЦСКА и с шест пред Лудогорец, които са с мач по-малко. Етър е предпоследен с 4 пункта.

Левски се опита от самото начало на мача да наложи своя ритъм на игра и диктува събитията на терена.

Етър бе по-прибран в половината си и изчакваше на контри.

В 16-ата минута Кабрал проби отляво за Левски и върна към Мариани, който разтресе напречната греда на вратата на Етър. Повторението показа, че топката не е преминала голлинията при тупкането си след това.

Натискът на Левски продължи. Кабрал стреля между куп от тела, Скерлев изби в пореден корнер в 23-ата минута.

По-добрата игра на Левски се увенча с успех в 26-ата имнута. Габриел Обертан отне топката по крилото, напредна отляво и подаде на чиста позиция на Кабрал. Той имаше даже времетода си нагласи топката, преди да я изпрати в мрежата – 0:1.

В 33-ата минута Даниел Младенов падна в пеналта на Левски, съдията Стефан Апостолов не обърна внимание на инцидента. Иван Горанов имаше лек контакт с нападателя на домакините. По-скоро реферът изглеждаше прав в случая, преценявайки, че няма достатъчно основания за дузпа По-скоро реферът изглеждаше  прав, въпреки че имаше спорен елемент в ситуацията. Преценката е на съдията в такива случаи.

Но Етър реагира след гола.

В 44-ата минута обаче се разкриха две поредни възможности за нов гол за Левски в рамките на секунди. Първо вратарят спаси удара на Мариани, но после Станислав Костов наказа несъсредоточените домакини с втори гол.

В началото на второто полувреме играта бе спряна за цели 7-8 минути заради стелещия се дим от пиротехниката на „сините” фенове. Накрая се включиха с пиротехника и привържениците на Етър.

В 57-ата минута станахме свидетели на хубав пробив на Почански отляво и пас към Румен Руменов, чийто удар не бе качествен, а Почански изпадна в засада.

Но подобрената на игра на „виолетовите” бе възнаградена с гол в 63-ата минута за 1:2. Даниел Младенов подаде добре към Флорент Боджадж и той върна Етър в мача с гола си.

В 72-ата минута Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар близо до наказателното поле на Етър. Хали Тиам от стреля обаче над вратата на Етър.

В 77-ата минута Иван Петков изпрати с глава топката в гредата на вратата на Левски, но правилно бе отсъдена засада.

В 80-ата минута Руменов отправи силен удар към вратата на Левски, Полачек спаси удара му.

В 10-минутното продължение заради спирането на играта в началото на полувремето Етър търсеше изравняването.

В 98-ата Изстрел на Даниел Младенов, след което вратарят Полачек се хвърли и улови топката.  „Виолетовите” имаха желанието да вкарат късен гол, но Левски не им позволи и спечели с 2:1.

Стоянович: Трябва ни постоянство, имаме проблеми с физическата подготовка

Балъков: Това, което направихме второто полувреме е за похвала