Левски се върна на победния път след грешната стъпка срещу Ботев. В мача си от деветия кръг на Първа професионална лига „сините“ се наложиха с 2:0 над Септември. Мачът бе по-особен за наставника на новака в елита Николай Митов, който се завърна на „Герена“. Преди да поеме отново Септември, Митов бе начело на Левски, а след раздялата му с клуба, постът бе зает от Делио Роси.

На „Георги Аспарухов“ Левски поведе на Септември в 44-ата минута след попадение на Давид Яблонски. Габриел Обертан удвои в 89-ата минута, като записа и дебютно попадение с екипа на „сините“.

Септемврийци имаха претенции към рефера на мача Ангел Ангелов, като на два пъти претендираха за 11-метрови наказателни удари.

В десетия кръг Левски гостува на Берое, докато Септември домакинства на шампиона Лудогорец.

Кои бяха ключовите моменти в мача между Левски и Септември, вижте в анализа направен в предаването Обзора на кръга по DIEMA SPORT.