Левски победи Партизан Червен бряг с 4:1 в 1/16-финален мач за Купата на България. Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Любомир Иванов, но Валери Божинов бързо възстанови равенството. В заключителните минути на първата част Здравко Димитров направи пълен обрат след красиво изпълнение. През втората част Петьо Петков си отбеляза автогол, а в заключителните минути на двубоя Мартин Петков с глава реализира четвърти гол във вратата на Партизан и оформи крайният резултат. Треньорът на "сините" Георги Тодоров излезе с много експериментален състав, но не допусна да се стигне до изненада. В същото време тимът от Червен бряг заслужи уважението на съперника си заради добрата игра показана, особено през първото полувреме.

Антон Узунов
67 снимки

"Сините" стартираха по-активно срещата, но в първите минути правеше впечатление, че гостите задържат топката предимно в собствената си половина, след като домакините бяха добре позиционирани в защита.

В 5-ата минута Стивън Петков задържа на границата на наказателното поле. Нападателят нагласи топката на удобния си ляв крак и стрел, но топката премина високо над вратата.

Левски продължи да опитва с постепенни атаки да стига до вратата на Партизан, но защитата на домакините бе добре подредена и до опасности не се стигна.

В 10-ата минута се откри отличен шанс пред Стивън Петков. Нападателят нахлу в наказателното поле и отправи плътен изстрел в долния ляв ъгъл, но Станислав Антонов се намеси решително и с крак изби в ъглов удар.

Минута по-късно домакините опитаха за първи път да застрашат Николай Кръстев, но изстрелът на Димитър Димитров бе слаб и вратарят на "сините" улови.

В 14-ата минута Валери Божинов изведе Марин Петков зад гърба на защитата. Младокът преодоля Станислав Антонов, но страничният рефер вдигна високо флага си и отсъди засада.

Третодивизионният тим опита да притесни "синята" отбрана и на няколко пъти успя да пробие чрез Калоян Тодоров през десния фланг, където действаше младия Патрик-Габриел Галчев. Домакините успяха да пренесат играта в половината на Левски и трайно се задържаха пред вратата на Николай Кръстев.

В 26-ата минута благодарение на Марин Петков "сините" отправиха и вторият си точен изстрел. Младокът комбинира с Мартин Петков, след което топката попадна в Стивън Петков, който стреля от дистанция, но отново Станислав Антонов бе на мястото си и спаси.

Постепенно гостите се настаниха изцяло в половината на Партизан, но след редица центрирания в наказателното поле, Станислав Антонов нито веднъж не бе застрашен.

В 34-ата минута третодивизионният тим откри резултата. Любимир Иванов се възползва от грешка на Костадин Илиев и напредна в половината на Левски. Опитният халф подаде към десния фланг, където Петьо Петков проби в наказателното поле и върна към Любимир Иванов и халфът се разписа в десния ъгъл.

Минута след попадението Здравко Димитров проби по десния фланг и подаде успоредно на голлинията към Валери Божинов, който отблизо не сгреши.

В 42-ата минута Левски направи пълен обрат. Валери Божинов разтегли към Здравко Димитров отляво. Крилото навлезе навътре и от границата на наказателното поле реализира великолепен гол, след като топката влетя в мрежата след съприкосновение с напречната греда.

Домакините опитаха да възстановят равенството, но далечен удар на Димитър Димитров бе уловен без проблеми от Николай Кръстев.

Още в началото на втората част Левски имаше възможност да отбележи и трети гол. Здравко Димитров центрира в наказателното поле, където влезлият на почивката Илия Димитров свали към Мартин Петков. Младокът нагласи топката на левия си крак, но изстрелът му премина над вратата.

В 50-ата минута Партизан организира отлична атака по десния фланг и след комбинация между Любомир Иванов и Анегел Русев, последният центрира по земя в наказателното поле, но защитата на "сините" се справи и изчисти.

Гостите отговориха с атака по левия фланг и центриране на Матео Стаматов в наказателното поле. Валери Божинов овладя, завъртя се и стреля, но топката срещна тялото на бранител на домакините.

"Червено-белите" активизираха играта си по десния фланг и след нова добра изява на Любомир Иванов и техничен пас към Христо Димов се откри добра възможност. Появилият се след почивката футболист центрира по земя в наказателното поле, но Георги Александров пресече подаването му и вратата на Николай Кръстев не бе застрашена.

В 61-ата минута Марин Петков центрира от ъглов удар на близката греда, където Георги Александров стреля с глава, но Станислав Антонов улови решително.

Минута по-късно "сините" организираха бъзро нападение по левия фланг. Здравко Димитров изведе със скрит пас Мартин Петков зад гърба на защитата. Атакуващият халф нахлу в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но вратарт на домакините спаси.

В 64-ата минута Левски реализира трето попадение във вратата на Партизан. Патрик-Габриел Галчев бе изведен по десния фланг. Бранителят центрира остро успоредно на голлинията, след което Петьо Петков засече топката в собствената си врата.

След инкасираното попадение тонусът в играта на домакините спадна и "сините" се настаниха трайно в половината на Партизан.

В 73-ата минута след редица изпълнени ъглови удари пред вратата на Партизан. Георги Александров се освободи в наказателното поле и стреля, но топката срещна десния страничен стълб. Последва разбъркване и Тома Даске ненесе изстрел отблизо, след което резервният вратар на "червено-белите" Веселин Ганчев улови.

В 80-ата минута Партизан можеше да намали резултата. Любомир Иванов стреля технично от пряк свободен удар, но десният страничен стълб бе последната преграда и топката не влезе за втори път в мрежата на Николай Кръстев.

Четири по-късно "сините" реализираха и четвърти гол във вратата на Партизан. Марин Петков центрира отляво в наказателното поле, където Мартин Петков елегантно с глава реализира в далечни ъгъл.

Минута след попадението Левски имаше още две възможности за нов гол, но Веселин Ганчев направи решителни спасявания срещу Насиру Мохамед и Марин Петков.

Дълбоко в добавеното време Мартин Петков отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката премина покрай левия страничен стълб.

ПАРТИЗАН – ЛЕВСКИ 1:4

1:0 Л. Иванов 34'

1:1 В. Божинов 35'

1:2 Здр. Димитров 42'

1:3 П. Петков 64'-авт.

1:4 Мартин Петков 84'

ПАРТИЗАН: 18 Станислав Антонов , 2 Стефан Стефанов, 7 Калоян Тодоров, 23 Петьо Петков, 15 Ангел Русев, 16 Галин Великов, 11 Любомир Иванов, 3 Слави Паскалев, 66 Милен Иванов, 6 Митко Милчев, 8 Димитър Димитров

Старши треньор: Илия Войнов

ЛЕВСКИ: 12 Николай Кръстев, 9 Стивън Петков, 11 Здравко Димитров, 39 Деян Иванов, 41 Георги Александров, 31 Костадин Илиев, 66 Орлин Старокин, 79 Мартин Петков, 88 Марин Петков, 22 Патрик-Габриел Галчев, 86 Валери Божинов