Левскипобеди Марек с 2:0  в Дупница и се класира за 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на България. "Сините" откриха рано резултата след дебютен гол на Димитър Костадинов (12), а малко по-късно Радослав Цонев удари напречната греда след красиво изпълнение от фаул. Гостите удвоиха преднината си в 32-ата минута с второ попадение на Димитър Костадинов. През второто полувреме темпото на игра спадна и столичани успяха да запазят аванса си до края на двубоя.

Антон Узунов
40 снимки

Гостите стартираха агресивно и от първата минута заложиха на атаки по фланговете. Първата опасност пред вратата на домакините дойде във 2-ата минута, когато Димитър Костадинов подаде към Здравко Димитров в наказателното поле. Крилото мигновено стреля, но покрай вратата.

"Сините" продължиха да притискат съперника си, а много активен в тези минути бе Здравко Димитров, който постоянно тормозеше защитата на дупничани. В 9-ата минута Андриан Краев изведе Патрик-Габриел Галчев отляво. Бранителят центрира, но нямаше кой да засече подаването му.

В 12-ата минута Левски откри резултата. Ивайло Найденов центрира в наказателното поле, където Радослав Цонев овладя. Капитанът на гостите веднага подаде към Димитър Костадинов, който с глава реализира в долния десен ъгъл.

Три минути след попадението Здравко Димитров нахлу в наказателното поле, след което подаде назад към Мартин Петков, който веднага нанесе изстрел, но Антонио Арсов решително изби пред голлинията. Малко след това гостите се възползваха от грешка на Румен Гьонов, но последвалият изстрел на младия нападател на столичани не намери целта.

В 20-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар, отправяйки плътен изстрел от дистанция, но топката срещна напречната греда зад Пламен Младенов. Три минути по-късно вратарят на Марек се намеси решително, след като отрази опасен удар на Здравко Димитров в близкия ъгъл.

Домакините опитаха да пренесат играта в предни позиции, но агресията и пресата, която упражняваха "сините" не им позволи да застрашат Пламен Андреев.

В 32-ата минута Левски удвои преднината си. Здравко Димитров отлично изчака включването на Димитър Костадинов, след което халфът напредна и от границата на наказателното поле реализира великолепно втория си гол в долния десен ъгъл.

Пет минути по-късно гостите отново получиха добра възможност след нова грешка в защитата на Марек. Димитър Костадинов подаде около границата на наказателното поле към Радослав Цонев, който стреля от въздуха, но капитанът на столичани не успя да намери целта.

В 40-ата минута Билал Бари направи фрапантен пропуск, след като бе изведен отлично от Андриан Краев зад гърба на защитата. Нападателят на "сините" преодоля Пламен Младенов, но след това от добра позиция не успя да оцели рамката на вратата.

На почивката в състава на домакините бяха направени две промени, след като в игра се включиха Росен Йорданов и Димитър Атанасов. Марек стартира агресивно и още в началните секунди Пламен Андреев трябваше да се намесва решително след изстрел отблизо с глава на Антонио Арсов. Веднага след това дупничани имаха претенции за дузпа, след като Билал Бари изрита топката в тялото на Радослав Цонев, но главният съдия Георги ГИнчев правилно прецени, че не трябва да отсъди 11-метров наказателен удар, тъй като топката първо срещна корема на халфа на "сините", а след това докосна и ръката му.

В 51-ата минута Пламен Андреев трябваше да улови опасен изстрел от дистанция на Александър Близнаков. В началните минути на второто полувреме гостите изпитваха трудности при изнасянето на топката, след като домакините упражниха висока преса.

Постепенно гостите пренесоха действията на терена в по-предни позиции, но в атаките им липсваше агресия и острота, което не водеше до голови опасности пред Пламен Младенов.

В 69-ата минута Здравко Димитров стреля от пряк свободен удар, но крилото прати топката над вратата. Малко по-късно Марин Петков подаде на Димитър Костадинов в наказателното поле, но изстрелът му бе отразен от Пламен Младенов.

В 78-ата минута Марек имаше добра възможност, след като Даниел Васев проби в наказателното поле и пусна успореден пас на голлинията, но нямаше негов съотборник, който да засече.

Последната минута на двубоя дойде с още една опасност пред вратата на Марек. Борислав Цонев стреля от границата на наказателното поле, след което резервният вратар на домакините Константин Костадинов изби в ъглов удар. Това бе и последната по-сериозна опасност пред една от двете врати.

МАРЕК - ЛЕВСКИ 0:2

0:1 Димитър Костадинов 12'

0:1 Димитър Костадинов 32'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МАРЕК: Пламен Младенов, Иван Калайджийски, Антонио Арсов, Георги Георгиев, Румен Гьонов, Милен Иванов, Александър Близнаков, Евгений Илиев, Филип Ангелов, Димитър Владимиров, Христо Каймакански

Треньор: Васил Павлов

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Христос Шелис, Гьоко Зайков, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Андриан Краев, Димитър Костадинов, Мартин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

Гл. съдия: Георги Гинчев