Лудогорец разби с 4:0 Торпедо Кутаиси в плейофа реванш от Лига Европа. По този начин българският шампион се класира за груповата фаза на Лига Европа. Разградчани спечелиха и първата среща с 1:0 и с общ резултат 5:0 продължават напред участието си в турнира. Два гола за успеха на Лудогорец отбеляза Густаво Кампаняро, а по едно добавиха Върджил Мисиджан и Вандерсон.

Лудогорец се представи много силно през първото полувреме и имаше пълна доминация.

Лудогорец поведе в 6-та минута, когато организира много бърза атака. Клаудиу Кешеру подаде към Върджил Мисиджан, който отправи техничен удар, топката рикошира в левия стълб на вратата на Торпедо и влетя в мрежата на Квасхвадзе.

Лудогорец изпусна страхотна възможност да удвои своя аванс в 13-та минута. Вандерсон подаде към Върджил Мисиджан, който получи топката на отлична позиция и стреля, но на сантиметри встрани от левия стълб на врататата на Квасхвадзе.

Натанаел направи много добър пробив в 14-та минута и стреля, но Квасхвадзе успя да спаси.

Лудогорец направи нов много сериозен пропуск в 19-та минута. Марселиньо пусна отличен извеждащ пас към Сисиньо, който изаскочи сам срещу Роин Квасхвадзе, но вратарят на Торпедо спаси. След това Мисиджан отново комбинира със Сисиньо, който шутира, но Квасхвадзе спаси.

Торпедо Кутаиси можеше да изравни резултата в 21-та минута. Долидзе центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец, където Милош Лачни бе оставен непокрит и стреля с глава, Ренан плонжира и успя да докосне топката, която след това срещна десния стълб на вратата на Лудогорец.

Светослав Дяков отправи хубав удар от разстояние в 22-та минута, но Квасхвадзе успя да спаси.

Лудогорец продължи да доминира и направи нов непростим пропуск в 25-та минута. Густаво Кампаняро пусна отличен извеждащ пас към Вандерсон, който остана сам очи в очи срещу Квасхвадзе, но стреля над напречната греда в аут.

Торпедо направи сериозен пропуск в 28-та минута, когато Цинцадзе изпълни късо фаул и пусна към Долидзе, който бе изведен в наказателното поле на Лудогорец и стреля, но Ренан успя да спаси.

Лудогорец успя да удвои своята преднина в 37-та минута. Вандерсон центрира от корнер в наказателното поле на Торпедо, където Кампаняро стреля с глава, а Квасхвадзе успя да спаси. След това при добавката Кампаняро не пропусна да вкара.

Защитата на Торпедо допусна много груба грешка в 39-та минута. Пред Вандерсон се откри много свободно пространство. Той излезе сам срещу Квасхвадзе и стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Торпедо.

LAP.bg
33 снимки

Долидзе симулира в наказателното поле на Лудогорец в 40-та минута и заслужено получи жълт картон.

Ренан отрази хубав удар от въздуха на Капанадзе в 42-та минута.

През второто полувреме Лудогорец довърши своя съперник с нови два гола.

Разградчани реализираха трети гол в 59-та минута. Вандерсон направи добър пробив, след което подаде към Кампаняро, който с много силен удар прати топката във вратата на Квасхвадзе.

Лудогорец реализира четвърти гол в 62-та минута. Натанаел пусна добър извеждащ пас към Мисиджан, който изпревари Марин, а след това комбинира с Вандерсон и той хладнокръвно вкара във вратата на Квасхвадзе.

Футболистите на Лудогорец направиха нов много сериозен пропуск в 73-та минута. Натанаел центрира в наказателното поле на Торпедо, където бе изведен сам срещу Квасхвадзе и стреля, но вратарят успя да спаси.

Лудогорец можеше да вкара и пети гол в 82-та минута. Вандерсон изведе Кешеру сам срещу вратаря на Торпедо. Кешеру стреля, но Квасхвадзе успя да спаси.

По този начин Лудогорец се класира за трети път в своята история за участие в Лига Европа.

Лудогорец - Торпедо Кутаиси 4:0

1:0 Върджил Мисиджан 6'

2:0 Густаво Кампаняро 37'

3:0 Густаво Кампаняро 59'

4:0 Вандерсон 62'

Лудогорец: 33. Ренан – 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци, 3. Антон Недялков, 6. Натанаел – 18. Светослав Дяков, 10. Густаво Кампаняро – 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 28. Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Пауло Аутуори

Торпедо Кутаиси: 89. Квахадзе – 18. Гегечкори, 30. Кобахидзе, 13. Азатский, 24. Лазар Марин – 6. Цинцадзе, 22. Долидзе, 27. Хлинка – 9. Капанадзе, 31. Лачни, 19. Куталия