Отборът на АЕК Ларната постигна втора минимална победа срещу молдовския Петрокуб, този пър като гост. По този начин, с общ резултат от двата двубоя 2:0, кипърският отбор си осигури мястото във втория квалификационен кръг на Лига Европа, където ще се изправи срещу Левски. Единственият гол падна в късната 92-ра минута.

Двубоят беше изключително нервен и изравнен. И двата отбора пропуснаха по 2 хубави положения през първото полувреме. АЕК се опитваха да владеят положението на терена, но домакинската атмосфера повлия на техния ритъм.

Фаворитът в сблъсъка все пак постигна своето късно във втората минута на добавеното време на срещата. При контраатака от кипърския отбор молдовския отбор се оказа неподготвен да реагира, при което се стигна на до комичен автогол от току-що влезлия на терена Жан Люк Гбаяра.

По този начин АЕК свърши своята работа и осигури своето място във втория квалификационен кръг срещу българския Левски. Първият двубой ще е другия четвъртък, на 25-ти юли, на кипърска територия.