Наставникът на Локомотив Пловдив – Александър Томаш, призна след загубата от Левски, че тимът му е бил надигран от „сините”. Специалистът определи срещата като „слаб мач” за „смърфовете”.

Домакините допуснаха поражение с 0:3, въпреки че преди само две седмици, Локомотив победи същия съперник с 1:0.

„Все още се опитвам да си обясня, защо влязохме, не искам да използвам думата „страх”, в този мач. Изиграхме три мача – направихме хикс в София, победихме ги с 1:0 тук, и днес загубихме с 0:3. В предишните два мача подходих по същия начин. Казах им, че ако дадем инициативата на Левски, ще имаме проблеми. Те имат добри индивидуалности, добра халфова линия. Когато притежавахме топката, не бяхме това, което искахме. Бяхме плахи, бавни, дезориентирани. Това и липсата на агресия от наша страна, даде самочувствие на Левски. Въпреки това мисля, че до 30-33-ата минута, мачът беше равностоен. Имахме своите моменти, в които можехме да застрашим противника. Не успяхме и след допуснатия гол стана трудно. Не искам да обвинявам някого за индивидуалните грешки, защото аз искам така да играем. Явно на някои им идва тежко. На почивката им казах да забравят резултата и да играят футбол. Не знам дали се получи или просто Левски се върнаха назад. Слаб мач за нашия отбор”, каза Томаш на пресконференцията след мача.