Отборът на Левски изигра силен мач и записа втора поредна победа в третата си проверка през зимната подготовка през 2021-а година. Днес играчите на Славиша Стоянович надиграха словенския Копер с резултат 2:1Найджъл Робърта откри резултата в 16-ата, а Стивън Петков удвои в 28-ата минута. Денис Церович върна едно попадение за словенците в 54-ата минута, което обаче се оказа недостатъчно.

В 30-ата минута Нардин Мулахусейнович получи директен червен картон за грубо влизане в крака на Патрик-Габриел Галчев. С оглед на приятелския характер на двубоя, малко след това се появи нов играч за словенците и срещата продължи при числено равенство.

"Сините" играха много добре през първото полувреме и заслужено взеха аванс от два гола, като можеха да стигнат и до още попадения. През втората част темпото видимо спадна, а словенците се върнаха в двубоя, но столичани показаха добра концентрация и съумяха да контролират развоя на контролата до самия ѝ край. Следващата проверка за "сините" е тази събота срещу друг словенски тим - този на Олимпия Любляна.

През миналия уикенд столичани записаха първа победа за годината и отблизо два месеца, след като надвиха с 1:0 елитния полски Подбескидзе.

Столичани започнаха добре и в третата минута Здравко Димитров проби добре по фланга и центрира, но не успя да намери Найджъл Робърта.

Малко след това вратарят на "сините" Звонимир Микулич се отчете с добро спасяване след удар Нардин Мулахюсеинович в наказателното поле отдясно.

В 4-ата минута изстрел на Патрик-Габриел Галчев излезе в аут. Две минути след това нов удар от границата на пеналтерията, този път на Симеон Славчев, попадна в ръцете на Иван Варгич.

В 12-ата минута Левски създаде най-чистото положение до момента в двубоя. Насиру Мохамед открадна топката в центъра и пусна чудесен извеждащ пас за Димитров, който се вклини между двама играчи на Копер, пое топката и шутира от границата а наказателното поле, но Варгич се намеси отлично и предотврати сигурно попадение.

Минута след това удар на Илия Юруков прелетя в аут.

Левски натисна в тези минути и малко след това Стивън Петков комбинира с Димитров пред пеналтерията и последва нов шут на фланговия играч, но в аут.

Добрата игра на "сините" даде резултат в 16-ата минута, когато "сините" поведоха. Много активният Здравко Димитров осигури чудесно подаване за Найдъл Робърта вляво в наказателното поле, а нидерландецът реализира хладнокръвно - 1:0.

Столичани продължиха да са по-активния тим, като Славчев засече с глава центриране от корнер на Димитров в 20-ата минута, но се получи лек рикошет в играч на словенците и стана лесна плячка за Варгич. Минута след това Робърта напредна добре и отрави нов удар, който обаче бе отразен от вратаря на Копер.

В 23-ата минута доде и една от малкото по-интересни ситуации за Копер. Неразбирателство в „синята“ защита можеше да коства попадение във вратата на тима, след като Ребин Сулака изпусна играч на словенците, който отправи изстрел с глава. Вратарят Звонимир Микулич обаче бе скъси рано дистанцията, за да отрази с две ръце.

Пет минути след това Левки удвои аванса си. "Сините" организираха отлична комбинация, която премина през Славчев, Робърта, Петков и Мохамед. Ганаецът реши да шутира, но бе спънат за дузпа. Реферът даде авантаж, тъй като топката попадна в Стивън Петков отляво в наказателното поле, а нападателят стреля, получи се лек рикошет и кълбото влезе в мрежата за 2:0.

След половин час игра Копер остана, поне временно, с човек по-малко. Звездата на тива Мулахюсеинович влезе изключително грубо и безразсъдно в краката на младия Галчев, заради което беше изгонен с директен червен картон. Все пак няколко минути на терена се появи нов играч за словенците, за да може срещата да продължи при числено равенство. В игра влезе Иван Балта.

Малко по-късно Живко Атанасов засече с глава центриране от корнер, но неточно.

Марин Петков и вратарят Николай Кръстев се появиха на почивката за „сините“. Та замениха Стивън Петков и Звонимир Микулич.

Левски намали оборотите в началото на втората част и в 54-ата минута Копер намали резултата. Влезлият на почивката Марин Петков извърши нарушение, след което топката беше центрирана в наказателното поле на „сините“. Отбраната на столичани не успя да се ориентира добре при статичното положение. Митендорер игра с глава, Кръстев се намеси първоначално, но при добавката другият централен защитник Церовичи успя да накаже стража на столичани отблизо.

Българският тим обаче веднага тръгна в предни позиции, но удари на Робърта след подавания на Димитров и Найденов така и не попаднаха във вратата на Варгич.

Малко след час игра на терена се появиха Мартин Петков и Тома Даске, които замениха Симеон Славчев и Здравко Димитров.

В 67-ата минута центриране на Марин Петков от корнер бе засечено от Даске, но неточно.

Минута след това Макс Баришич шутира от средна дистанция, но над вратата на Кръстев.

Георги Александров и Матео Стамато бяха следващите промени на Славиша Стоянович. В 81-ата минута и Валери Божинов се появи на терена.

В 84-ата минута Мартин Петков стреля от пряк свободен удар, но в ръцете на вратаря на Копер.

Три минути след това Божинов изведе отдясно в наказателното поле Мартин Петков, който стреля силно в близкия ъгъл, но Варгич парира в корнер.

В последните минути на двубоя Алекс Петков и 15-годишния Асен Митков се появиха за Левски. Това бе и дебют за Митков с екипа на първия отбор на "сините".

До края на срещата се стигна до едно разбъркване в наказателното поле на Левски, но всичко приключи с изчистване на Матео Стаматов.

FT | ЛЕВСКИ - КОПЕР 2:1

1:0 Найджъл Робърта 16'

2:0 Стивън Петков 28'

2:1 Денис Церович 54'

​Стартови състави на двата отбора:

ЛЕВСКИ (4-4-2): 1. Звонимир Микулич - 6. Ивайло Найденов (к), 3. Живко Атанасов, 5. Ребин Сулака, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Симеон Славчев, 77. Илия Юруков, 18. Насиру Мохамед, 11. Здравко Димитров, 9. Стивън Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 12. Николай Кръстев (В), 2. Алекс Петков, 41. Георги Александров, 14. Матео Стаматов, 28. Тома Даске, 27. Асен Митков, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков

Старши треньор: Славиша Стоянович

КОПЕР: 25. Иван Варгич - 18. Матей Палчич, 28. Митя Вилер, 15. Май Митендорфер, 5. Денис Церович, 3. Горан Йозинович, 7. Ивица Губерац, 38. Адам Восняк, 22. Макс Барисич, 10. Даре Връсич, 11. Нардин Мулахусейнович

Резерви: 12. Давид Адам, 6. Дарко Мисич, 8. Иван Балта, 24. Марко Пежич, 17. Ян Бесир, 20. Нилдо, 90. Стефан Стеванович, 29. Никола Краинович, 32. Клаудиу Спинели 4. Алесандро Ахметай