Лудогорец победи Левски с 3:2 в мач от предпоследния кръг на efbet Лига. Кирил Десподов откри за "орлите" от дузпа в 23-ата минута. Десет минути по-късно Илиян Стефанов възстанови равенството.

През второто полувреме Филип Кръстев осъществи обрата в 60-ата минута. Малко след това обаче Пьотровски отново върна паритетата в срещата. В 72-ата минута пък Игор Тиаго изведе напред разградчани.

Така "орлите" грабнаха трите точки и оглавиха класирането в българския шампионат с 82 точки, след като ЦСКА направи равен по-рано с ЦСКА 1948. Левски пък остава на четвъртата позиция с 61 пункта

Двубоят започна нервно и с много грешки в подаванията. Лудогорец все пак притежаваше топката повече. Първият опит на "сините" да създадат нещо по-опасно бе един дълъг пас на Патрик-Габриел Галчев, който обаче бе разочароващ. Топката попадна в ръцете на Серджи Падт, а секунди след това Лудогорец получи ъглов удар. Кирил Десподов изпълни корнера, но Пламен Андреев излезе уверено напред и улови.

Кайо Видал опита центриране в 12-ата минута, което бе блокирано. Секунди по-късно той отправи подаване в пеналтерията на Левски, но топката бе изпита. Тя стигна до футболист на "орлите", който опита изстрел от дистанция. Това бе първият по-опасен момент в срещата.

start-photo.bg
91 снимки

Кирил Десподов нахлу в наказателното поле на Левски. Капитанът на Лудогорец обаче се свлече на земята след единоборство рамо в рамо със защитник на "сините". Трибуните избухнаха в желание за дузпа, но Никола Попов прецени, че Келиан ван дер Каап е играл чисто.

Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, а там футболистите на Лудогорец имаха сериозни претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на нидерландския защитник. Ван дер Каап докосна топката с широко разперена ръка, но докато се сгромолясва на земята. Никола Попов отсъди дузпа за домакините, а ВАР потвърди решението му.

Кирил Десподов се нагърби с изпълнението на наказателния удар и го превърна в попадение. Пламен Андреев уцели ъгъла, но не успя да стигне до топката - 1:0 за Лудогорец.

Страхотно центриране на Патрик-Габриел Галчев намери на далечната греда Илиян Стефанов. Игор Пластун не успя да стигне до топката, дори с шпагат, и така футболистът на Левски изпрати кълбото в мрежата на "орлите" за 1:1.

В 39-ата минута Георги Терзиев се включи по десния фланг на атаката. Той потърси Кайо Видал в наказателното на Левски. Видал успя да стигне до топката и да я отиграе с глава, но не се получи точен изстрел, а след това прозвуча съдийски сигнал за нарушение в атака на бразилеца.

Секунди след това напрежението се прехвърли пред вратата на Лудогорец след ново центриране към Илиян Стефанов. Топката обаче стигна до Филип Кръстев, който шутира разочароващо от сериозна дистанция.

Асен Митков получи хубав пас отляво в 42-ата минута, когато съдията остави авантаж след нарушение в центъра. Митков потърси Илиян Стефанов в пеналтерията на домакините, но авторът на първото попадение за "сините", не успя да нацели топката.

В края на първото полувреме Филип Кръстев изпълни пряк свободен удар и затрудни Серджио Падт. Стражът на "орлите" обаче показа страхотен рефлекс и изби топката от сглобката си.

44 снимки

В 52-ата минута Кирил Десподов изпрати ново опасно центриране в наказателното поле на "сините". Там обаче Кристиан Димитров успя да изчисти. Лудогорец продължи да натиска, а минута след това Спас Делев намери Кайо Видал в пеналтерията на гостите, но бразилецът не успя да прати топката във вратата от движение.

Пет минути след това гостите бяха близо до обрата. Джавад Ел Джемили нахлу в наказателното поле на Лудогорец и завърши сам след един отличен рейд. Топката обаче срещна гредата, а след това излезе.

В 60-ата минута Левски стигна до пълния обрат. Филип Кръстев навлезе в наказателното на "орлите" и опита изстрел, а топката рикошира в Игор Пластун и залъга Падт, който я изгледа как влиза във вратата му.

Шест минути след това Якуб Пьотровски отбеляза, след като се появи в игра секунди преди това. Полякът се извиси във въздуха при центриране от корнер и прати топката покрай Пламен Андреев - 2:2!

Левски отново се пропука при центриране. Кирил Десподов намери Игор Тиаго, който осъществи обрата в полза на "орлите" в 72-ата минута. Никакъв шанс за Пламен Андреев.

В 75-ата минута пък Илиян Стефанов и "сините" имаха сериозни претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Кирил Десподов. Ръцете на капитана на разградчани обаче бяха прибрани зад гърба му и нормално играта продължи.

И двамата треньори погледнаха към смените в последните минути. В 84-ата минута Кирил Десподов изпълни нов ъглов удар, който обаче бе избит от Пламен Андреев. Две минути след това "сините" погледнаха към вратата на домакините. Кристиян Йовов и Андриан Краев комбинираха на двойно, а вторият нанесе изстрел от границата на наказателното поле. Серджио Падт обаче се справи.

FT / Лудогорец - Левски 3:2

1:0 Кирил Десподов 23'

1:1 Илиян Стефанов 33'

1:2 Филип Кръстев 60'

2:2 Якуб Пьотровски 66'

3:2 Игор Тиаго 72'

Съставите на двата отбора:

Лудогорец: 1. Серджио Падт - 22. Франко Русо, 5. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 16. Аслак Фон Витри - 8. Клод Гонсалвеш, 20. Нонато - 11. Кирил Десподов (К), 88. Тодор Неделев, 77. Кайо Видал - 9. Игор Тиаго

Старши треньор: Ивайло Петев

Левски: 1. Пламен Андреев (К) - 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сонко Сундберг - 22. Патрик-Габриел Галчев, 20. Асен Чандъров, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков - 30. Филип Кръстев - 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов