Лудогорец и Левски завършиха 0:0 в отложен мач от 6-ия кръг, с който се сложи край на есенния дял в efbet Лига. Най-доволен от равенството в Разград със сигурност е ЦСКА, който ще зимува на върха в efbet Лига. “Червените” ще посрещнат Новата година с 44 точки, докато “орлите” са с точка по-малко. “Сините” са шести, на 14 точки от първото място.

Лудогорец Левски

източник: sofascore.com

Двата отбора предложиха здрава битка на "Хювефарма Арена", която бе оцветена с 12 жълти картона - пет за футболисти на Лудогорец и 7 за Левски. На два пъти се наложи намесата на ВАР, а веднъж топката срещна гредата на вратата на домакините. В 31-ата минута бе отменена дузпа за Лудогорец, а гол на Георги Миланов в 62-ата минута не бе зачетен заради нарушение на халфа на Левски в атака. "Сините" уцелиха греда в 68-ата минута, а в добавеното време Бърнард Текпетей прати топката в мрежата на  Пламен Андреев, но вдигнат флаг за засада остави мача без голове.
Двубоят на "Хювефарма Арена" започна доста спокойно, като играта се водеше предимно между двете наказателни полета. Едва в 22-ата минута се стигна до първото опасно положение в мача и то бе пред вратата на Лудогорец. Пробив на Марин Петков отляво завърши с чудесен пас към Георги Миланов, чийто удар обаче беше блокиран от Пластун. Две минути по-късно Роналдо шутира от удобна позиция, но топката мина покрай вратата на домакините. В ответната атака Кирил Десподов овладя на фланга, навлезе в наказателното поле и стреля, но топката бе избита в корнер.

В 31-ата минута се получи първата спорна ситуация. Десподов нахлу отляво в наказателното поле, но вместо да шутира, върна топката в наказателното поле. Тоам се стигна до меле, при което топката удари ръката на Келиан ван дер Каап след рикошет от крака на Хосе Кордоба и реферът посочи бялата точка. ВАР съдията Георги Кабаков обаче викна своя колега да гледа повторение на ситуацията и Тодоров отмени решението си за дузпа.

Две минути преди почивката защитникът на Левски Хосе Кордоба отправи силен шут, който рикошира в крака на Педро Нареси и излезе в корнер.

Второто полувреме започна с по-активна игра на домакините, които поставиха на изпитание Пламен Андреев. Вратарят на "сините" първо изби удар на Пьотровски, а след това Десподов и Фон Витри отправиха разочароващи изстрели.

В 62-ата минута Георги Миланов с помощта и на рикошет прати топката в мрежата на Падт, но след проверка с ВАР попадението беше отменено заради нарушение на халфа на Левски срещу Педро Нареси преди да стреля към вратата на Лудогорец.

В 68-ата минута в игра за "сините" влязоха Илиян Стефанов и Ивелин Попов, като вторият блесна само след две минути. Ветеранът пусна хитър пас към Марин Петков, който шутира без забавяне, но топката крещна лявата греда на Серджио Падт. Лудогорец сбърка при изнасянето на топката в 83-ата минута и това позволи на Филип Кръстев да навлезе в наказателното поле и да стреля технично в далечния ъгъл, но топката излезе в аут. В добавеното време на мача Бърнард Текпетей прати топката в мрежата на Левски, но попадението не бе зачетено заради засада.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 0:0

Лудогорец (4-2-3-1): 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 32. Игор Пластун, 24.Оливие Вердон, 3. Антон Недялков-к, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 73. Рик Джонатан, 95. Каули Соуса, 11. Кирил Десподов, 9. Игор Тиаго
Резерви: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 20. Густаво Нонато, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков
Старши треньор: Анте Шимунджа

Левски (3-4-1-2): 1. Пламен Андреев-к - 5. Келиан ван дер Каап, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба - 12. Абдулахи Шеху, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 7. Георги  Миланов, 88. Марин Петков - 17. Уелтън, 18. Роналдо
Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 6 . Цунами, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков
Старши треньор: Станимир Стоилов