Отборите на Левски и Спортист Своге завършиха при резултат 1:1 в контрола помежду си. Това бе втора проверка за „сините“ в паузата за национални отбори след победата с 4:0 над Левски Карлово преди дни. Уелтън откри за 26-кратните шампиони с удар покрай вратаря Ивайло Василев, а Владимир Семерджиев изравни с глава 9 по-късно.

За жалост, срещата ще се запомни и с ужасната контузия, която получи Стефан Стефанов от свогенци. Десетина минути след началото на второто полувреме, за което бе съобщено, че ще е 35 минути, Стефанов се сблъсъка с вратаря Иван Андонов в борба за топката, а впоследствие футболистът на столичани моментално бе изгонен.

Двубоят бе прекъснат за около 10 минути, а играчът на „шоколадите“ бе изведен с линейка от помощното игрище на „Герена“ с фрактура на крака.

Антон Узунов
91 снимки

26-кратните шампиони наложиха своето темпо от първия съдийски сигнал, като опитаха и няколко далечни удара, но не особено опасни. Първата по-голяма възможност бе създадена от Ивелин Попов, но последвалият изстрел на Уелтън в близкия ъгъл бе отразен от Василев.

При следващия си шанс бразилецът бе безпогрешен. Той получи дълга топка от собствената половина, напредна в тази на свогенци и с удар покрай Василев откри.

Около 5 минути след откриващото попадение Миланов можеше да удвои, стреляйки от около 22-23 метра със силния си ляв крак, но топката мина покрай лявата греда на "шоколадите".

Спортист Своге изравни в 26-ата минута с втория си точен удар. Ферадов получи късо подаване от ъглов удар, огледа се и отправи страхотно центриране на втора греда, където Семерджиев от близка дистанция нямаше затруднения да направи 1:1.

В последната минута на първата част Попов имаше шанс да стреля от фал от чудесна позиция, но ударът му не успя да прехвърли стената.

Десетина минути след началото на втората част влезлият от скамейката страж на Левски - Иван Андонов и Стефан Стефанов влязоха в много тежко единоброство в борба за топката. За жалост, сблъсъкът бе с изключително лоши последствия за играча на Спортист, чийто крак вероятно бе счупен.

В продължилото близо 10-минутно прекъсване, Мъри Стоилов промени почти цялата си 11-ка, като на мястото на изгонения Андонов, влезе Йоан Загоров.

FT/ Левски - Спортист Своге 1:1

1:0 Уелтън 17`

1:1 Владимир Семерджиев 26`

Левски: 12. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 12. Абдулахи Шеху, 18. Роналдо, 7. Георги Миланов, 17. Уелтън, 10. Ивелин Попов

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 31. Дейвид Михалев, 32. Слави Чакъров, 34. Александър Божилов, 35. Калоян Стрински, 36. Васил Василев, 37. Антон Иванов, 38. Кристиян Йовов, 42. Ивайло Марков

Наставник: Станимир Стоилов

Спортист Своге: 33. Ивайло Василев, 19. Богомил Богомилов, 3. Борислав Стойчев, 5. Сами Пилар, 88. Владимир Сиромахов, 8. Владимир Семерджиев, 21. Александър Бастунов, 10. Илия Русинов, 9. Светослав Диков, 16. Богдан Костов, 7. Ариф Ферадов

Резерви: 12. Стефано Кунчев, 4. Иво Харизанов, 6. Стефан Стефанов, 11. Филип Ангелов, 13. Кирил Янакиев, 14. Георги Атанасов, 18. Йоан Маринов, 20. Мариян Кусев, 80. Кристиан Андонов