Столичният Левски победи с 3:2 арменския Пюник в приятелска среща в Алания, Турция. В 9-ата минута новото попълнеие на "сините", Стайн Спиерингс, изведе отбора си напред, но само 3 минути по-късно Иву Угочукву възстанови равенството. В 74-ата минута Пюник оформи пълния обрат, след като Артур Миранян изпълни удар от дузпа, който бе отразен от Петър Иванов, но при добавката Сергей Шевчук изпрати топката в "синята" врата. Минути по-късно Здравко Димитров изравни резултата, а в 86-ата минута Филипе Нашименто демонстрира технично изпълнение от свободен удар и изведе Левски напред.

Отборът на Левски наложи доминацията си още в първите минути на двубоя, а арменците изчакваха удобен момент за организиране на контраатака.

Първата опасност за вратата на Николай Михайлов дойде в 6-ата минута, когато арменците изпълниха ъглов удар, но центрирането на Алик Аракелян не доведе до нищо опасно и "синята" отбрана се справи перфектно.

По-малко от 9 минути бяха необходими на новото попълнение на Левски, Стайн Спиерингс, да отбележи първия си гол със синята фланелка. Вратарят на Пюник, Андрия Драгойевич, сбърка при изнасянето на топката, след което тя достигна до Спиерингс, който с удар от границата на наказателното поле изведе Левски напред в резултата.

"Синята" радост бе краткотрайна, тъй като арменците възстановиха равенството само 3 минути по-късно. Иву Угочукву получи топката на около 20 метра от вратата на Левски и абсолютно необезпокояван изпрати топката във вратата Михайлов, който не успя да се намеси убедително.

Момчетата на Петър Хубчев наложиха своята доминация, но не съумяваха да стигнат до ново попадение във вратата на Драгойевич след серия от пропуски.

28-годишният страж на арменците се справи перфектно след технично изпълнение на Паулиньо, който отправи изстрел, но Драгойевич изби успешно в ъглов удар.

Секунди по-късно Иван Горанов също извърши пропуск, след като изпрати топката право в ръцете на вратаря на Пюник.

В 38-ата минута след комбинация между Паулиньо и Алар топката достигна до Славчев, който бе оставен сам на десетина метра от вратата. Халфът обаче не успя да се справи от близка дистанция и изпрати топката над напречната греда.

В края на първата част Арас Йозбилис обстреля вратата на Михайлов след опит от пряк свободен удар от около 25 метра, но българският страж се намеси добре и отрази удара.

Началото на втората част бе спокойно. Хали Тиам на два пъти пробва удар от далечна дистанция, но и двата му опита не затрудниха стража на Пюник.

Последваха силни минути за най-титулувания арменски клуб. В 55-ата минута Артьом Симонян изпълни ъглов удар, а опитът на Артур Карташян бе отразен от Николай Михайлов, който опази вратата си и изби в корнер. При новото изпълнение вратарят отново се намеси отлично, отразявайки удар от далечна дистанция.

Малко по-късно Михайлов извади късмет, след като бе напуснал вратарското си поле, но като по чудо ударът на бившия футболист на Левски, Денис Махмудов, не попадна в очертанията и мина покрай "синята" врата.

В 69-ата минута "сините" имаха перфектна възможност да върнат отново лидерството в резултата, но опитът с глава на Филипе Нашименто нямаше достатъчно сила и бе лесно отразен от вратаря на арменците.

В 74-ата минута Артур Миранян бе фауалиран в наказателното поле от Ивайло Найденов и главният рефер посочи бялата точка. Самият Миранян се нагърби с изпълнението, но Петър Иванов успя да спаси. При добавката обаче стражът бе безпомощен и Шевчук даде аванс на арменците.

Само 4 минути по-късно равенството отново бе върнато след попадение на Здравко Димитров. Българското крило извърши успешен пробив към центъра на игрището, преодоля съперников футболист и с мощен удар в близкия ъгъл успя да изравни.

В края на двубоя Артур Карташян извърши грубо нарушение срещу Франко Мазурек и подари отлична възможност на Левски да отбележи трето попадение и да стигне до победата. Филипе Нашименто изпълни прецизно удара и изпращайки топката в мрежата на Пюник, оформи крайното 3:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 13. Николай Михайлов, 20. Живко Миланов (к), 22. Нуно Рейш, 70. Мартин Райнов, 4. Иван Горанов, 8. Симеон Славчев, 23. Хали Тиам, 40. Стайн Спиерингс, 7. Паулиньо, 99. Станислав Иванов, 9. Дени Алар

Треньор: Петър Хубчев

Пюник: 25. Андрия Драгойевич, 2. Сероб Григорян, 24. Саломон Нирсарике, 63. Кристи Марку, 8. Антонио Станков, 20. Иву Угочукву, 6. Карлен Мкартчиян (к), 17. Артак Йедигарян, 23. Арас Йозбилис, 18. Алик Аракелян, 42. Алфред Суб

Треньор: Роман Березовски