Отборът на Локомотив Пловдив се наложи с 2:1 над Левски и​ сложи край на "сините" мечти за Европа. В петата минута точен Насиру Мохамед изведе Левски напред, но малко след половин час игра Доминик Малонга възстанови равенството. В 75-ата минута обаче Малонга каза тежката си дума и оформи обрата.

Антон Узунов
75 снимки

Срещата започна ударно и за двата отбора. Само 4 минути след първия съдийски сигнал Георги Георгиев трябваше да спасява вратата си от ранно попадение. Защитата на "сините" бе разколебана и Доминик Малонга се възползва от това, но стражът внимаваше и отрази удара.

Секунди по-късно Насиру Мохамед изведе Левски напред в резултата. Станислав Костов адресира добър пас, с който изведе Мохамед зад отбраната и с прекрасен удар ганаецът изпрати топката в мрежата на Луков.

В 11-ата минута авансът на "сините" можеше да стане двоен, но сантиметри разделиха Станислав Костов от гола. След перфектен пас от Ивайло Найденов ударът на Костов от няколко метра срещна гредата и опази "смърфовете" от втори гол.

През следващите минути темпото на "Герена" се успокои, но само за да се стигне до 33-ата минута, в която Доминик Малонга внесе напрежение в "сините" редици, изравнявайки резултата. Георги Георгиев увисна тотално на вратата си след центриране от корнер на Лукас Салинас, а Доминик Малонга се възоплзва от грешката на стража и с мощен удар с глава разстреля домакините.​

Началото на втората част бе спокойно и опасни възможности пред двете врати липсваха. След час игра Станислав Костов шутира към вратата на Мартин Луков в опит да промени резултата, но топката се озова право в ръцете на българския страж.

В 75-ата минута Малонга каза тежката си дума за втори път и сякаш окончателно сложи край на "сините" мечти. Акинсола Акиниеми центрира от корнер, а Малонга с прецизен удар изпрати топката във вратата на Георги Георгиев.

В последните минути от срещата Левски нямаше сили дори да опита да промени събитията на "Герена" и напълно заслужено загуби от Локомотив Пловдив.

Така Левски се размина с Европа за първи път от 4 години насам, което с оглед на ситуацията в "синия" лагер и играта, която показва отборът в последно време, може би е по-добрият развой.

ЛЕВСКИ –  ЛОКО ПЛОВДИВ    КР1:2

1:0 Насиру Мохамед 5'
1:1 Доминик Малонга 33'
1:2 Доминик Малонга 75'