Отборът на ЦСКА стигна до пореден успех в дербито си с Левски, след като „червените” съумяха да стигнат до обрат от 0:1 до 2:1 на Националния стадион „Васил Левски”.

Георги Миланов даде превес за „сините” в 28-ата минута след изключителен гол със задна ножица, но Греъм Кери възстанови равенството с попадение в последната минута на първото полувреме. „Червените” бяха далеч по-дейният отбор през второто полувреме, а това се материализира в попадение, след като Жорди Кайседо бе точен за 2:1 в 65-ата минута.

Успехът направи така, че ЦСКА се изкачи до третото място във временното класиране, като тимът е с 16 точки след шест изиграни мача. Левски пък е 11-и с осем точки и „сините” продължават да нямат победа в efbet Лига под ръководството на Станимир Стоилов, след като хасковският специалист застана начело на отбора от „Герена”.

Антон Узунов
95 снимки

След 65 секунди игра Юрген Матей нанесе първия удар в срещата, но нидерландският бранител на "червените" прати топката аут. ЦСКА продължи да контролира повече топката, но до нови опасности не се стигна. В десетата минута символичните гости бяха близо до това да открият резултата, след като удар на Георги Миланов срещна страничния стълб на ЦСКА.

Постепенно двата отбора пренесоха битката в средата на терена, като сериозните ситуации липсваха. В 20-ата минута Михайлов направи спасяване след мощен удар отляво на Греъм Кери, който имаше достатъчно време да отиграе въпросното положение, но стражът на Левски се намеси решително.

"Сините" от София стигнаха до попадение в 28-ата минута с първия си точен удар. Гьоко Зайков засече топката с глава от корнер към втора греда, а Георги Миланов със задна ножица прати топката във вратата на ЦСКА пред погледа на Жеферсон.

Голът стъписа "червените", които действаха много слабо при градежа на атаките си, докато "сините" неутрализираха всички опити на хората, водени от Стойчо Младенов, за нападение. Жорди Кайседо направи непростим пропуск за домакините пет преди края на първото полувреме, след като Кери му подаде чудесно от ъглов удар, но еквадорецът отигра слабо топката с глава от изключително изгодна позиция.

Греъм Кери бе точен за "червените", след като бе оставен да се освободи от Здравко Димитров и получи центриране от Брадли Мазику отляво. Ирландецът спря топката с десния крак в наказателното поле на Левски и с левия крак отблизо матира Михайлов - 1:1.

Второто полувреме започна с удар на Георги Йомов, който се освободи от бранителите на Левски, но опитът му отлетя над вратата на "сините". В 65-ата Юрген Матей даде пас за Кайседо към вратата на Левски. Еквадорецът елиминира с лекота Христо Сиелис, който изостана на метри зад нападателя на ЦСКА, който с лекота вкара във вратата на Михайлов, който нямаше шанс да се намеси.

13 преди края влезлият като резерва Йоан Баи можеше да реши мача, след като бе изведен зад защитата на Левски. Френският футболист си пое изключително слабо топката и позволи на Михайлов да се намеси, за да може вратарят на Левски да неутрализира опасността пред своята врата. В 81-ата минута и Кайседо ужасно пое топката по сходен начин на Баи отляво и Михайлов отново спаси опита на нападателя на "червените".

76 снимки

"Червените" се поздравиха в крайна сметка с успеха, като за тях предстои мач от групите на Лигата на конференциите срещу Будьо/Глимт, докато Левски ще приеме шампиона Лудогорец в следващия кръг от efbet Лига.

FT / ЦСКА 2:1 ЛЕВСКИ

0:1 Георги Миланов (28)

1:1 Греъм Кери (45)

2:1 Жорди Кайседо (65)

Рефер: Волен Чинков /София/

Стадион: "Васил Левски" /София/

ЦСКА:1 Густаво Бусато - 18 Брадли Мазику 19 Иван Турицов 2 Юрген Матей /к/ 29 Томас Лам 3 Жеферсон 24 Карло Мухар 10 Георги Йомов 8 Греъм Кери 30 Яник Вилдсхут 9 Жорди Кайседо

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 28. Пламен Гълъбов, 20. Карол Метс, 21. Амос Юга, 7. Йоан Баи, 5. Федерико Варела, 23. Ахмед Ахмедов

Треньор: Стойчо Младенов

Левски: 13 Николай Бориславов Михайлов - 3 Гьоко Зайков 4 Иван Горанов 5 Христос Шелис 7 Георги Миланов 10 Борислав  Цонев 11 Здравко  Димитров 19 Билал Бари 21 Радослав Цонев 89 Андриан  Краев 91 Драган Михайлович

Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков