Отборът на Левски стартира победоносно пролетния дял от шампионата. „Сините” се наложиха с 2:0 над Монтана на своя „Героги Аспарухов” след голове на Здравко Димитров и Стивън Петков. Така Левски прекъсна серия от четири мача без победа и се изкачи с една позиция във временното класиране. Тимът от „Герена” изпревари в таблицата Царско село, който по-рано загуби от ЦСКА 1948, и вече се намира на осмото място.

Антон Узунов
58 снимки

В първите няколко минути бе доста накъсана, като още в третата минута на терена трябваше да влиза лекарският екип на Монтана, за да окаже лекарска помощ на Тони Тасев. Именно той бе в основата на първата опасност в мача. В 6-ата минута Тасев центрира отлично от пряк свободен удар, но Стефан Цонков не успя да оправи точен удар от няколко метра и прати топката в аут.

Няколко минути по-късно гостите повториха „упражнението”, след като Живко Атанасов фаулира Билал Бари на границата на наказателното поле. Гостите имаха претенции, че нарушението е било извършено вътре, но те не бяха уважени от рефера (вижте ситуацията тук). Последва ново центриране от страна на Тони Тасев, който намери Стефан Цонков, а този път защитникът стреля далеч по-добре с глава, но отново не намери целта.

Още по темата:

Славиша: Трябва повече концентрация

Орела: Левски е гранд, макар и в по-такава ситуация

Здравко Димитров: Вкарах с обувките на Божинов

Вижте кой е Играч на мача

Резултатът в мача бе открит в 14-ата минута с първият точен удар в мача. След добра контраатака за домакините, при която Мартин Райнов открадна топката и веднага комбинира с Найджъл Робърта. Той от своя страна намери Здравко Димитров отляво. Фланговият футболист напредна в наказателното поле, финтира играч на Монтана и с премерен удар прати коженото кълбо покрай Благой Макенджиев.

Веднага след гола Монтана опита да отговори и бе много близо до изравняването. След удар към вратата на Левски, топката рикошира във футболист в синьо и се насочи към непокрития Билал Бари, който обаче бе изпреварен от Микулич.

Последваха няколко корнера пред вратата на домакините, които обаче не донесоха опасности за вратаря на Левски.

В заключителните минути на първата част играта се водеше предимно в центъра на терена, като двата тима не предприемаха излишни рискове. Така „сините” се оттеглиха на почивка с минимална преднина.

Второто полувреме започна отлично за домакините, които успяха да удвоят преднината си само пет минути след подновяването на играта. Робърта проби много добре отдясно,  но след опит да центрира топката рикошира и отново се върна при него.  Последва пас към Даске, който от своя страна комбинира със Стивън Петков. Последва техничен удар от Петков, който се оказа неспасяем за Благой Макенджиев.

Само пет минути по-късно Левски пропусна отличен шанс да направи преднината си класическа. Насиру Мохамед проби и центрира много добре отдясно към Найджъл Робърта. Иван Михов обаче пресече подаването, но вместо да изчисти топката, я насочи към собствената си врата. Благо Макенджиев обаче внимаваше и успя да улови.

След второто попадение в мача, футболистите на Славиша Стоянович изцяло взеха инициативата в мача и започнаха да диктуват темпото в двубоя. От своя страна гостите се прибраха и рядко поглеждаха по-сериозно към вратата на противника.

Статистиката от Левски - Монтана 2:0

източник: SofaScore

FT / ЛЕВСКИ – МОНТАНА 2:0 ◦ Резултати от кръгаКласиране

1:0 Здравко Димитров 13'

⚽ 2:0 Стивън Петков 50'

Стадион: „Георги Аспарухов”, София

Рефер: Георги Давидов

Левски (4-4-2): 1 Звонимир Микулич – 3 Живко Атанасов, 4 Мартин Райнов /к/, 5 Ребин Сулака, 6 Ивайло Найденов, 9 Стивън Петков 🟨 (8 Симеон Славчев 74'), 11 Здравко Димитров 🟨 (20 Начо Монсалве 90+1), 17 Найджъл Робърта (86 Валери Божинов 90+1), 18 Насиру Мохамед (79 Мартин Петков 85'), 22 Патрик Габриел-Галчев, 28 Тома Даске 🟨

Резерви: 13 Николай Михайлов, 8 Симеон Славчев, 20 Начо Монсалве, 23 Фейсал Рерас, 77 Илия  Юруков, 79 Мартин Петков, 86 Валери Божинов

Старши треньор: Славиша Стоянович

Монтана (4-2-3-1): 30 Благой Макенджиев – 25 Александър Башлиев 🟨, 3 Иван Михов /к/, 26 Стоян Предев, 33 Стефан Цонков 🟨 - 4 Радослав Терзиев, 14 Йордан Йорданов 🟨 (22 Стефан Каменов 46')-8  Тони Тасев,  23 Сергей Георгиев (17 Адам Буджамаа 52'), 11 Николай Минков – 9 Билал Бари

Резерви: 12 Петър Петров, 20 Михаел Орачев, 17 Адам Буджамаа, 5 Раян Сенхаджи, 19 Росен Кръстев, 22 Стефан Каменов, 6 Янко Ангелов