Отборът на Левски стигна до втората си победа в долната осмица на efbet Лига. След като сразиха с 2:0 Царско село, този път „сините” надделяха с минималното 1:0 като гост на Ботев Пловдив. „Канарчетата” създадоха изключително голям брой положения пред вратата на Левски, но капитанът Николай Михайлов отрази всичко, което трябваше и на практика помогна на отбора си да триумфира в Пловдив.

Иначе, единственият гол в Коматево падна през първата част, когато Марин Петков бе точен в 21-ата минута след красива атака на столичани. По този начин „сините” скъсиха разликата си до Царско село, който е с 35 точки, докато Левски е с 34. Седмият Черно море е с 41 пункта, а в следващия кръг „сините” посрещат именно варненци. Ботев Пловдив пък е твърдо последен в тази група, след като „канарчетата” са с 24 точки.

84 снимки

Ботев Пловдив - Левски

източник: sofascore.com

Ботев Пловдив стартира по-амбицирано срещата, а първият им шанс за гол дойде в седмата минута. Тогава Емануел Току проби отдясно по атаката на Ботев и влезе в наказателното поле на Левски. Той отправи диагонален шут, който обаче бе отразен от Николай Михайлов. Минута по-късно столичани също можеха да реализират гол. Халфът на Левски - Мартин Райнов, пробва мощен изстрел от далечно разстояние, но топката профуча над напречната греда на Аргилашки.

След 12 минути игра пък Маркиньос Педросо обстрелва "синята" врата диагонално, но топката премина встрани от целта. Гостите от София разиграха великолепно топката в 21-ата минута, а Мартин Петков изведе Марин Петков, който с лекота матира Аргилашки - 1:0 за Левски.

Три по-късно пък Маркиньос шутира от свободен удар, като топката бе на границата на наказателното поле на Левски. Той шутира в ъгъла, пазен от Николай Михайлов, но стражът на Левски легна и боксира встрани. Десетина минути преди края на първата част Маркиньос проби отляво и даде успореден пас вдясно за Шоколаров. Той шутира силно, но Николай Михайлов отново отрази. В 43-ата Славчо Шоколаров даде страхотен пас към Атанас Чернев в наказателното поле на гостите, но Чернев не отигра качество и не отправи точен удар - аут.

Три минути след подновяването на втората част Емануел Току стреля мощно, но Николай Михайлов отклони кълбото с върха на пръстите си, след което топката се отби в напречната греда и се върна в игра. В хода на втората част Левски "убиваше" бавно мача, след като умело контролираше топката и не позволяваше на "канарчетата" да стигат до опасни положения с такава честота, каквото беше през първото полувреме.

Четвърт час преди края на срещата се видя поредна прекрасна намеса на Михайлов. Атанас Илиев бе намерен след центриране, а Чернев с глава подаде за Илиев. Той отправи удар отблизо, но стражът на Левски реагира и изби топката. В 83-ата пък Емануел Току бе изведен в наказателното поле на "сините" и подмина Николай Михайлов. Той стигна с топката до аутлинията и опита с центриране да намери Илиев, но Георги Александров с глава спря опасността. Три преди края Реда Рабей бе видян перфектно от Еспиноса. Той отправи силен удар по правата, но топката прелетя встрани от вратата, пазена от Михайлов.

В самия край на мача пък Михайлов направи поредна добра изява. В 90-ата минута Маркиньос овладя топката с гърди и отправи силен удар, но стражът на Левски се прояви добре и боксира в корнер.

FT / БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:1 ЛЕВСКИ ► КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА

0:1 Марин Петков (21)

Рефер: Васимир Ел-Хатиб /София/

Стадион: Коматево  /Пловдив/

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев Пд: 33 Георги Аргилашки - 2 Джонатан Перейра 3 Па Конате 4 Виктор Генев /к/ 7 Хосе Мартинс 9 Атанас Илиев 10 Славчо Шоколаров 13 Мишел Еспиноза 21 Емануел Току 22 Реда Рабеѝ 79 Атанас Чернев

Резерви: 1 Янко Георгиев - 11 Кристиан Добрев 14 Бисер Бонев 16 Благовест  Данчев 17 Салиф Сисе 25 Станислав Работов 26 Мите Цикарски

Треньор: Азрудин Валентич

Левски: 13 Николай Михайлов /к/ 3 Живко Атанасов 4 Мартин Райнов 6 Ивайло Найденов 11 Здравко Димитров 20 Начо Монсалве 22 Патрик-Габриел Галчев 79 Мартин Петков 88 Марин Петков 89 Андриан Краев 91 Драган Михайлович

Резерви: 1 Звонимир Микулич 10 Борислав Цонев 19 Билал Бари 21 Радослав Цонев 31 Костадин Илиев 77 Илия Юруков 86 Валери Божинов