Славия победи Левски с 2:1 във финала за Купата на БФС. "Белите" откриха резултата в началото на второто полувреме чрез Наско Кехайов, а девет минути преди края на редовното време Кристиян Атанасов удвои. В добавеното време георги Коричков намали изоставането на "сините", но това не бе достатъчно и Славия ще участва в Младежката Шампионска лига през новия сезон.

Антон Узунов
23 снимки

Във 2-ата минута „белите“ реализираха попадение във вратата на Йоан Загоров. Мартин Георгиев отклони към Валентин Петров, който вкара в мрежата на „сините“, но попадението бе отменено заради засада.

Домакините продължиха да действат по-агресивно, но не успяха да застрашат вратата на Йоан Загоров. В 37-ата минута Петър Долапчиев стреля от границата на наказателното поле, но не успя да намери целта.

В 43-ата минута бе отсъдена дузпа за "белите" за игра на защитник на "сините" след удар на Самуил Стойнев. Зад топката застана Чунг Нген До стреля в долния десен ъгъл, но Йоан Загоров спаси.

В 49-ата минута след като Левски пропусна при контра, бе наказан. Наско Кехайов с хубав индивидуален рейд напредна, премина през няколко защитника, нахлу в наказателното поле и преодоля ЗАгоров с шут по земя в долния десен ъгъл.

В 64-ата минута "сините" бяха близо до изравнително попадение. Асен Митков стреля опасно от пряк свободен удар, пращайки топката над напречната греда. Символичните гости опитаха да притиснат съперника си, но не успяваха да принудят Иван Маринов да се намесва решително.

В 77-ата минута ново попадение на Славия бе отменено заради засада на Виктор Найденов. Четири минути по-късно "белите" удвоиха преднината си. Роберто Райчев комбинира отлично с Нгуен До. Той продължи към Румен Рангелов, който засече отлично отблизо.

В първата минута от добавеното време "сините" намалиха изоставането си, след като Георги Коричков бе точен отблизо, засичайки подаване от свои съотборник.

ЛЕВСКИ U18 - СЛАВИЯ U18 1:2

0:1 Наско Кехайов 49'

0:2 Румен Рангелов 81'

1:2 Георги Куричков 90"

ЛЕВСКИ: 99. Йоан Загоров, 14. Никола Църовски, 5. Атанас Килов, 2. Слави Чакъров, 4. Димитър Андонов, 8. Александър Асенов, 6. Антоан Стоянов, 3. Асен Митков, 7. Антон Иванов, 10. Ивайло Марков, 18. Преслав Бачев

СЛАВИЯ: 30. Иван Маринов, 35. Виктор Найденов, 18. Давиде Георгиев, 6. Мартин Георгиев, 4. Петър Долапчиев, 15. Кристиян Атанасов, 5. Валентин Петров, 71. Чунг Нгуен До, 93. Самуил Стойнев, 9. Борис Димитров, 11. Наско Кехайов