Левски набор 2002 разби Берое с 5:0 в първи полуфинал за Купата на БФС. Реваншът е след седмица, а финалът изглежда предрешен.

В другата двойка Ботев би Черно море с гръмкото 7:1.

Тимът на Левски се развихри през първите 25 минути и заби три гола. Първо Пламен Пенев си отбеляза автогол след силна "синя" атака отляво. В 20-ата минута дясното крило Мартин Петков отне топката пред наказателното поле, показа завидна скорост и с точен удар покачи на 2:0.

Пет минути по-късно капитанът Хари Денков завърши добра атака с красив шут от дистанция. Домакините от Берое имаха един шанс преди почивката, но вратарят на Левски Петър Петров спаси изстрел с глава от близка дистанция.

Малко след почивката Богдан Костов заби четвърти гол за момчетата на Борислав Кьосев. 10 минути преди края Хари Денков вкара прекрасен гол от фаул за 5:0 в полза на столичани.

"Сините" бяха без няколко играчи, които са с травми, но това не се отрази заради сериозната разлика в класите.