Левски постигна победа срещу ЦСКА с 2:0 в първи сблъсък между двата отбора за новия сезон в Елитната юношеска група до 19 години.

Срещата от втория кръг на първенството се игра на официалния терен на стадион "Герена", като „сините“ имаха няколко възможности за гол през първата част.

В 20-ата минута Левски организира атака, при която Александър Макрис получи отдясно в наказателното и подаде към Мартин Д. Петков, който стреля в аут. В 35-ата минута Георги Александров бе близо до това да открие резултата, но ударът му след корнер бе отразен от вратаря на "червените".

Капитанът на гостите Йоан Бауренски беше изгонен в 74-ата минута, след като получи втори жълт картон. Преди това гостите имаха добра ситуация след статично положение, но не затрудниха стража на "сините".

"Сините" се възползваха по най-добрия начин от ситуацията и само след три минути откриха чрез Кирил Киров.

В 88-ата минута Левски можеше да удвои, след като Мартин Петков бе изведен сам срещу вратаря, но Шаламанов се справи и спаси. В последната минута Мартин Петков направи 2:0.

След този успех "сините" са на второто място в класирането с актив от 6 точки, а ЦСКА е на 8-ото място с 3.