Отборите на Левски и Ботев Пловдив до 17 години завършиха 2:2 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от елитната група.

Двубоят се превърна в истински спектакъл и показа, че в юношеския ни футбол има доста качество, противно на всеобщото мнение.

До този кръг „канарчетата“ имаха 11 победи в 11 мача, но отборът на Борислав Кьосев ги надигра, макар и да не ги победи.

„Сините“ поведоха с гол на Мартин Петков. В края на полувремето пловдивчани изравниха. Първата част бе равностойна, а след паузата софиянци доминираха тотално.

Много силни изяви имаха Иво Иванов, Богдан Костов, Иво Христов, Радослав Гайдев и голмайсторът Петков, който вкара още един гол от пряк свободен удар и нацели две греди.

Секунди преди края момчетата на Петър Пенчев изравниха и си тръгнаха доволни с точка от София.

Ботев беше без един от най-големите си таланти Станислав Шопов, който има мачове и за първия отбор.

С това равенство разликата между двата отбора се запазва пет точки в полза на „жълто-черните“, но Левски показа, че е най-сериозният конкурент на пловдичани.