Докато Левски се готви да посрещне Дунав Русе на своя „Георги Аспарухов“ в мача от 17-ия кръг на Първа лига, в главите на феновете на „сините“ изплуват прекрасни спомени…за един незабравим мач, състоял се на днешния 1 декември преди точно 13 години.

Става дума за домакинството на Олимпик Марсилия от груповата фаза на Купата на УЕФА, когато „сините“ не просто побеждават, а и се класират за фазата на директните елиминации напролет.

Денят е 1 декември 2005 година (четвъртък), а часът е 19:30. Дрийм тиймът на Мъри Стоилов се готви за поредното предизвикателство по пътя си в евротурнирите. Съперникът е именит, а феновете са изпълнили „Георги Аспарухов“ в очакване на поредната опияняваща вечер.

Началото е дадено, а решаващият миг е през второто полувреме, на вратата пред сектор Б. Момчетата на Мъри провеждат атака като по учебник в 54-ата минута, когато Христо Йовов майсторски финтира няколко съперникови футболисти, за да забие фантастичен гол в мрежата на Фабиен Бартез. 22 000 са в екстаз, Левски е на път да напише нова славна страница в историята си.

След това си прекрасно изпълнение техничарят от Своге си печели прякора Бижутера.

Левски опазва крехкия си аванс до самия край и така грабва трите точки, за да продължи във фазата на директните елиминации. Там „сините“ преодоляват Артмедия на шестнадесетинафиналите, за да изживеят една от най-вълнуващите си вечери срещу Удинезе (обратът от 0:1 до 2:1). На крачка преди полуфинала биват отстранени от Шалке 04.

Левски - Олимпик Марсилия 1:0