Отборът на Левски постигна пестелива победа с 1:0 над Банско в контролна среща, след куп пропуски пред противниковата врата. Единственото попадение в мача, който се състоя на стадион „Георги Аспарухов“, бе дело на Стефан Велев, който бе точен в 35-ата минута.

Левски започна добре срещата, като в 7-ата минута „сините“ създадоха първата добра възможност. Валери Домовчийски центрира от дясно, Мигел Бедоя прехвърли Пламен Колев, но топката мина над вратата и кацна върху мрежата.

Минута след това обаче Банско отвърна на удара. Топката бе центрирана от дясно, стигна до Виктор Христов, който я намери във въздуха, но я изпрати високо над вратата на Левски.

В 18-ата минута Левски сътвори опасна атака от ляво. Луис Педро подаде към Мигел Бедоя, който стреля слабо в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Колев, който успя да избие в корнер.

Десет минути по-късно Любомир Витанов стреля мощно, а Пламен Илиев плонжира и изби силния изстрел в тъч.

След 35 минути игра Левски поведе в резултата. След пробив от ляво Луис Педро подаде към Антонио Аниете, той стреля по трева, Пламен Колев спаси, а Стефан Велев бе най-бдителен, стигна първи до отбитата топката и от точката за дузпата я прати в мрежата на Банско за 1:0.

Само две минути, след като поведоха в резултата, възпитаниците на Георги Иванов пропиляха нова чудесна възможност. Антонио Аниете получи хубава топка в наказателното поле, центрира меко, Луис Педро стреля с глава, но Пламен Колев показа невероятен рефлекс и успя да спаси топката до гредата.

С подновяването на играта през вторите 45 минути двамата наставници извършиха някои смени, а в 54-ата минута домакините от Левски направиха фрапантен пропуск. Антонио Аниете излезе сам срещу вратаря, но стреля слабо и Колев спаси. Отбитата топка стигна до Борислав Стойчев, който на свой ред също пропиля чудесна възможност.

В 69-ата минута Мирослав Иванов стреля от фаул, но появилият се преди минути на терена вратар Александър Стоянов изби коварната топка. Минута след това играчите на Банско изпълниха фаул чрез Мартин Станчев, но той стреля право в ръцете на Кристиян Наумовски.

В 77-ата минута хубава възможност се разкри пред Левски, след като Кристиян Петков центрира от дясно, Стефан Аличков стреля с глава, но насочи топката в дясно от вратата на Банско

Три минути преди края на редовното време Деян Иванов отправи хубав удар, който обаче бе спасен от вратаря на гостите.

Така двубоят завърши с победа за Левски с 1:0.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ето и развитието на мача:

Левски - Банско 1:0 (1:0 Стефан Велев 35')

90' Край на мача. Георги Иванов бе изпратен с овации от привържениците

87' Удар на Деян Иванов е спасен от вратаря на Банско

83' Далечен удар на Богомил Христов от Банско. Топката мина на метър и половина от вратата на Наумовски

78' Удар на Антон Огнянов бе отразен от вратаря

77' Възможност за Левски Кристиян Петков центрира от дясно, Стефан Аличков стреля с глава, топката мина в дясно от вратата на Банско

72' Фаул в полза на Банско. Мартин Станчев стреля в ръцете на вратаря

71' Миро Иванов подаде на Валентин Добревски, който стреля по диагонал, но вратарят спаси

69' Фаул в полза на Левски от ляво по атаката. Мирослав Иванов стреля, но вратарят Стоянов изби коварната топка

59' Атака за Левски през центъра. Домовчийски подаде към Мисяк, който се озова сам срещу вратаря, но стреля слабо и стражът на Банско спаси за пореден път

54' Фрапантен пропуск за отбора на Левски. Аниете излезе сам срещу вратаря, но стреля слабо и Колев спаси. Отбитата топка стигна до Стойчев, който на свой ред също пропиля чудесна възможност

46' Начало на второ полувреме

45' Край на първо полувреме

37' Левски пропусна невероятна възможност да поведе с 2:0. Аниете получи хубава топка в наказателното поле, центрира меко. Луис Педро стреля с глава, Но Пламен Колев показа невероятен рефлекс и успя да спаси топката до гредата

35' 1:0 за Левски. След пробив от ляво Луис Педро подаде към Аниете, той стреля по тревата, Пламен Колев спаси, Стефан Велеев стигна първи до отбитата топка и от точката на дузпата я прати в мрежата на Банско

28' Фаул за Банско. Любомир Витанов стреля мощно, Пламен Илиев плонжира и изби силния изстрел в тъч

25' Пробив от Бенгюзов от ляво завърши със силен шут в аут

18' Опасна атака за Левски от ляво. Педро подаде към Бедоя, който стреля слабо в долния десен ъгъл. Пламен Колев изби в корнер

8' Прекрасна възможност за отбора на Банско, топката бе центрирана от дясно , стигна до Виктор Христов, който я намери от въздуха, но я изпрати високо над вратата на Левски

7' Първа възможност за Левски. Домовчийски центрира от дясно, Бедоя прехвърли Пламен Колев, но топката мина над вратата и кацна върху мррежата