След като закъсня за пореден път за пресконференция, старши треньорът на Левски Емил Велев се държа арогантно с някои от журналистите отишли да отразят традиционната му изява преди поредния мач за първенство.

В един момент пресконференцията можеше да свърши преди да е почнала. След като пресаташето Сашо Касабов попита за въпроси към Велев, в залата настъпи мълчание. При това положение за малко Касабов да обяви края на събирането.

Велев не отговори на първия въпрос, който му бе зададен, а се заяде с колегата защо е със слънчеви очила. След това не бе особено вежлив и с колежка от спортен ежедневник.

„И без да ме предупреждава треньора на Ботев, аз съм казал, че нито един отбор не трябва да бъде подценяван, заяви леко раздразнен Велев. Още повече ние сме Левски и трябва във всички мачове да излизаме концентрирани.”

Старши треньорът сподели, че не е притеснен от очакваните ексцесии по време на мача в Пловдив. Велев не го интересуват слуховете, че други отбори ще нахъсват с пари Ботев.

„Бистрон не е в групата”, съобщи Велев. Отпада за мача с Ботев. Всички други са налице. Групата е от 20 човека, като между тях има и защитници.”

Велев се надява да стане добър мач с Ботев. Той е получил информация, че противника е играл атакуващ футбол по време на подготвителния период. За него е нормално като противникът играе футбол и Левски да има възможност да покаже своята игра.

„По принцип всички отбори искат да се доказват срещу нас”, категоричен е Велев. „Нормално е. Все пак ние сме Левски. Винаги излизаме за победа и срещу Ботев ще играем за победа през всичките 90 минути.”

Треньорът на „сините” не прие мнението, че Левски е имал затруднения срещу Вихрен и то най-вече в нападение. „В нападение ли?” попита Велев. „Вкарахме три гола. Изпуснахме още пет, но вкарахме три. Малко ли са? Вкараха ни, но това е футболната игра. Има и изненади. Надявам се срещу Ботев да няма такива за нас.”