Отборът на Левски се класира с лекота за 1/8-финалите на Купата на България. „Сините“ минаха без проблеми през втородивизионния Спартак Варна със 7:1 Срещата се игра в морската столица на терен, в много лошо състояние.

Успехът със 7:1 напомни на всички фенове на Левски за 23 септември 1994 година, когато тимът победи вечния съперник ЦСКА именно със същия резултат. Именно днес се навършват 20 години от паметния мач за "сините", игран на стадион "Васил Левски".

Попаденията за сините реализираха Мирослав Иванов, Радослав Цонев, Владислав Мисяк, Валери Домовчийски, а хеттрик записа младият Божидар Краев, който асистира и за още един от головете. Талантливият играч, който направи впечатление с изявите си, записа за първи път името си сред голмайсторите на Левски в официален двубой.

Старши треньорът на гостите Георги Иванов бе заложил на футболисти, които не попадат редовно в първия състав, а Мирослав Иванов изведе своите съотборници с капитанската лента. Наставникът заложи на следния титулярен състав - Кристиян Наумовски, Мики Орачев, Пламен Димов, Галин Ташев, Стефан Велев, Мирослав Иванов, Роман Прохазка, Божидар Краев, Радослав Цонев, Антон Огнянов, Антонио Аниете, а през второто полувреме се появиха Валери Домовчийски, Владислав Мисяк и Пламен Димов.

Треньорът на съперниковия тим Златко Янков заложил на Филип Димитров, Роналд Донев, Радомир Тодоров, Николай Чипев, Красимир Илиев, Тодор Маринчев, Славомир Събков, Никола Яначков, Пламен Иванов, Никола Радулович и Огнян Стефанов.

Отборът на Левски надигра категорично Спартак Варна и закономерно спечели срещата, въпреки че не игра с титулярния си състав. Рециталът започна в 8-ата минута, а сините поведе капитанът в този мач Мирослав Иванов. След атака отдясно за гостите, Роман Прохазка центрира, а Миро Иванов отбеляза за 1:0, след като засече топката отблизо.

В 24-ата минута резултатът набъбна. Ради Цонев получи топката на границата на наказателното поле, стреля точно, с удар по земя за 2:0.

Още преди почивката, в 39-ата минута, Мики Орачев имаше голяма заслуга за третото попадение, след като премина през голяма част от терена, за да намери Божидар Краев, който от дъгата на наказателното поле стреля за 3:0.

В 53-ата минута след центриране отляво на Антон Огнянов по земя, Антонио Аниете не успя да играе с топката и да я засече отблизо, но за сметка на това с премерен удар по земя Божидар Краев реализира за 4:0.

Спартак Варна успя да застраши мрежата на гостите едва в 62-ата минута, когато Станимир Димитров уцели напречната греда.

В 73-ата минута Пламен Крумов центрира в наказателното поле, вратарят Филип Димитров изби, но право на крака на Владислав Мисяк, който отблизо вкара за 5:0.

Само три минути по-късно след атака отляво и центрирана топка, Валери Домовчийски засече по земя за 6:0.

В 89-ата минута Левски атакува отляво, Антон Огнянов центрира, а Божидар Краев засече с левия крак за 7:0.

За крайното 7:1 се разписа влезлият като резерва за Спартак Варна Диян Стоянов в даденото от съдията продължение. Именно този паметен резултат веднага изплува в съзнанието на повечето фенове на Левски, заради успеха със 7:1 над ЦСКА преди точно 20 години.

Спартак /Варна/ - Левски 1:7 /0:3/

голмайстори: 0:1 Мирослав Иванов /8-ма мин./, 0:2 Радослав Цонев /24-та мин./, 0:3 Божидар Краев /40-та мин./, 0:4 Божидар Краев /53-та мин./, 0:5 Владислав Мисяк /73-та мин./, 0:6 Валери Домовчийски /76-та мин/, 0:7 Божидар Краев /89-та мин./, 1:7 Диян Малчев /90+2/;