Дублиращите отбори на Левски и ЦСКА завършиха наравно 1:1 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от втория кръг на шампионата на вторите отбори. 2 дни след успеха с 2:0 във Вечното дерби, вторият тим на "армейците" също бе близо до успеха след гол на Петър Витанов в 20-ата минута. Резервата Никола Георгиев обаче изравни за Левски в 84-ата минута.

За Левски в игра бяха Радослав Димитров, Лъчезар Балтанов, Ради Цонев и още голяма част от юношите, които получават шанс и при мъжете.

За ЦСКА пък на терена се появиха Сендриньо Мисиджан и Марин Оршулич, както и най-обещаващите юноши на клуба.

В началните минути на двубоя Анатоли Господинов спаси удари на Радослав Цонев и Лъчезар Балтанов. ЦСКА обаче откри резултата в 20-ата минута при една от първите си опасни атаки.

Петър Витанов получи топката между защитниците на Левски и успя технично да реализира гол в долния ляв ъгъл.

Левски U21 - ЦСКА U21 1:1

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

До края на първата част изстрели на Илия Димитров и Владислав Мисяк бяха отразени от Господинов, а вратарят на Левски Александър Любенов също показа класа, спасявайки точен удар на Радой Божилов.

В началните минути на втората част гостите на два пъти бяха близо до нов гол във вратата на „сините“. Александър Аспарухов получи топката на 2 метра от вратата на Левски, но Любенов спаси. Стражът на домакините направи същото и в 63-ата минута, когато Пол Александров стреля на два пъти, но бе отчаян от вратаря.

Стигна се до 84-ата минута, в която Левски успя да изравни. Радослав Димитров проби отлично по десния фланг и подаде точно към влезлия като резерва Никола Георгиев, който с мощен удар опъна мрежата на ЦСКА.

До края на мача левскарите опитаха да стигнат до победата, но това не се случи и така мачът завърши с равенство.

Левски - ЦСКА 1:1

0:1 Петър Витанов 20'

1:1 Никола Георгиев 84'

Съставите:

Левски: 24. Александър Любенов, 19. Радослав Димитров, 17. Деян Иванов, 3. Любомир Илиев, 16. Галин Ташев, 15. Лъчезар Балтанов, 10. Радослав Цонев /к/, 7. Владислав Мисяк (52' Мартин Сандов), 4. Мики Орачев (77' 6. Никола Георгиев), 11. Божидар Краев, 9. Илия Димитров.

Резерви: 12. Николай Кръстев, 14. Пламен Димов, 5. Антонио Илиев, 20. Стефан Аличков, 18. Валентин Добревски

Старши треньор: Георги Тодоров

ЦСКА: 1. Анатоли Господинов, 24. Васил Попов, 14. Тони Стоичков, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Сендриньо Мисиджан, 17. Марин Оршулич, 16. Петър Витанов, 8. Пол Александров, 9. Александър Аспарухов, 10. Радой Божилов (87' 6. Иво Исаев), 11. Димитър Маймунков (65' 23. Красимир Здравков)

Резерви: 12. Злати Златев, 13. Сава Савов, 3. Юлиан Чапаев, 22. Никола Тодоров,, 7. Иван Ангушев

Старши треньор: Сашо Борисов

Вижте как се разви мачът минута по минута:

НАЧАЛО НА МАЧА

7' Първа опасност в полза на Левски. Мисяк центрира, Радослав Цонев стреля от въздуха, вратарят Господинов спасява.

14' Балтанов опитва техничен удар, който излиза над вратата на Господинов.

15' Пробив на Александров по дясното крило за ЦСКА, пасът му е пресечен от бранител на Левски.

20' 1:0 за ЦСКА! Петър Витанов получи топката между защитниците на Левски и успя технично да реализира гол в долния ляв ъгъл!

24' Далечен удар на Божидар Краев минава вдясно от вратата на Анатоли Господинов.

26' Хубав удар на Илия Димитров е спасен виртуозно от Анатоли Господинов.

32' Първи жълт картон в мача. Божидар Чорбаджийски от ЦСКА влезе грубо в краката на Мисяк и съдията го санкционира.

38' Отлична възможност за ЦСКА, след като Радой Божилов надбяга Любомир Илиев, стреля в очертанията на вратата, Александър Любенов спаси.

40' Добра комбинация на "сините". Капитанът Ради Цонев пусна към Мисяк, който стреля от средна дистанция, но вратарят Господинов спаси.

43' Жълти картони за Балтанов и Радой Божилов. Футболистът на ЦСКА фаулира грубо халфа на "сините", който реагира и съдията показа картони и на двамата.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

47' Отлична възможност за ЦСКА. Аспарухов получи топката ан 2 метра от вратата на Левски, стреля, но Александър Любенов направи спасяването на мача.

53' Удар на Краев рикошира в крака на защитник на ЦСКА и топката излизе в корнер.

56' Опасен фаул в полза на Левски за игра с ръка встрани отляво до границата на нак. поле. Цонев стреля остро, получи се меле в наказателното поле, но "сините" не успяха да се възползват.

60' Далечен удар на Мартин Сандов е уловен от Господинов.

63' ЦСКА пропусна великолепна възможност да поведе с 2:0. Радой Божилов влезе в наказателното поле, пусна към Пол Александров, който стреля, но Александър Любенов се намеси прекрасно, спасявайки на два пъти.

64' Мощен удар на Мики Орачев бе спасен от Аналоти Господинов.

68' Жълт картон за Сандов.

69' Опасен удар на Ради Димитров излезе в аут.

70' Жълт картон за Илия Димитров

73' Далечен удар на Оршулич е спасен от Александър Любенов.

78' Слаб удар на Илия Димитров е спасен с лекота от Господинов.

84' 1:1! Отличен пробив на Радослав Димитров по десния фланг завърши с точно подаване към резервата Никола Георгиев, който с мощен удар опъна мрежата на ЦСКА!

90' Опасен фаул в полза на Левски. Ради Цонев стреля, топката рикошира в стената и излезе в корнер. След ъгловия удар отново Цонев имаше възможност, но вратарят спаси.