Левски спечели Купата на БФС при децата, родени през 2002 година. Младите сини футболисти победиха Берое Стара Загора с 3:1 във финалния мач, който се игра на официалния терен на базата на Ботев Пловдив в квартал "Коматево". Мартин Петков откри в 14-ата минута, а Ивайло Иванов покачи на 2:0 в 22-ата. Никола Маринов върна беройци в мача в 26-ата минута, а Ивайло Христов оформи крайното 3:1.

Преди мача по неясни причини не бе призната картотеката на нападателя на Берое Христо Пенев, който игра със същата цял сезон и е основен играч в селекцията на Берое.

Ивайло Иванов подаде към Мартин Петков, който се справи с бранител в „зелено“ и останал очи в очи с вратаря откри резултата с удар по земя за 1:0 в 14-ата минута.

Левски отбеляза втори гол в 22-ата минута когато Богдан Костов проби от дясно, центрира към Ивайло Иванов, който овладя в наказателното поле и с параболичен удар удвои преднината на сините.

В 26-ата минута „беройци“ се върнаха в мача след като Божидар Пенчев изведе по великолепен начин Никола Маринов и топреализаторът на Берое 2002 бе безгрешен пращайки топката в мрежата преборвайки се с излезлият напред вратар на „сините“.

В 56-ата минута Ивайло Христов от Левски се размина при един карамбол в наказателното поле на Берое. При бързата контраатака организирана от „зелените“ Никола Маринов излезе сам срещу излезлия далеч напред извън наказателното си поле Алекс Иванов, но си поведе топката прекалено настрани след като финтира вратаря и когато отправи диагонален удар, топката мина покрай вратата.

„Сините“ решиха мача в 68-ата минута на срещата когато Ивайло Христов бе изведен в коридор в наказателното поле зад защитата и с точен удар се разписа за 3:1.

Берое 2002 ще бъде българският представител на турнира „Футбол за приятелство“. Международния турнир ще се проведе в Милано с детски отбори от 32 страни. Изключителният шанс да представлява България се падна на децата от Берое, набор 2002, с треньор Атанас Рибарски. Заедно със свои връстници от цял свят, беройци ще имат възможността и да наблюдават финала на Шампионската лига, както и да се срещнат с глобалния посланик на проекта Франц Бекенбауер. Момчетата от Стара Загора ще се срещнат с връстниците си от Атлетико Мадрид, Уест Хям, Рапид Виена, Динамо Загреб, Шалке'04, Цървена звезда, отбори от бившия СССР и други. Международният детски социален проект "ФУТБОЛ ЗА ПРИЯТЕЛСТВО" се изпълнява от Газпром като част от програмата "Газпром за децата" с официален партньор на УЕФА Шампионска лига.

Берое 2002: 1. Явор Рашев, 2. Иво Михайлов, 5. Виктор Ангелов (к), 3. Пламен Пенев, 4. Атанас Йорданов, 6. Пламен Стоянов (62′ – 16. Джем Събев), 14. Пресиян Пенчев, 8. Божидар Пенчев, 10. Никола Маринов, 17. Димитър Спасов, 13. Павлин Димитров (64′ – 9. Росен Петров); старши треньор: Атанас Рибарски

Левски 2002: 1. Алекс Иванов, 13. Добрин Денев, 2. Симоне Игнатов, 18. Владимир Сиромахов, 9. Георги Николов (41′ – 4. Радослав Гайдев), 14. Стефан Стефанов, 8. Ивайло Иванов (41′ – 10. Хари Денков), 6. Ивайло Христов (к), 19. Тодор Найдин (52′ – 20. Александър Мицев), 11. Мартин Петков (68′ – 5. Антоан Костадинов,), 15. Богдан Костов; старши треньор: Борислав Кьосев