Левски не можа да победи опашкаря в А група Пирин и завърши 0:0. В края даже „орлетата“ имаха два великолепни шанса да спечелят, но ги изпуснаха. Първо Йоргачевич спаси дузпа на Маркиньос в 85-ата, а в добавеното време и Тони Тасев изпусна отблизо.

По-рано и Левски имаше 2-3 изгодни шанса, главно след почивката.

Стартът на „сините“ в мача бе доста спокоен и те не оказаха очаквания домакински натиск.

Неделчо Матушев пък започна на върха на атаката на Пирин с Маркиньос, разчитайки на бразилеца с български паспорт.

Едва в 21-ата минута пред Мики Орачев се откри сравнително добра възможност да обстрелва вратата на Пирин, но ударът му бе слаб и попадна право в ръцете на вратаря Костов.

Първата добра комбинация на "сините" бе десет минути по-късно. Тя завърши с удар на Курдов, но вратарят Костов изби в корнер.

Като цяло обаче мачът вървеше скучно и без особен нерв.

В последните няколко минути на първата част Левски направи опит да понатисне своя гост, но без успех.

Така първото полувреме завърши напълно логично без голове, след като реално нямаше и положения за това. А Левски даже не успя да одраска Пирин.

Левски не показа особена разлика в играта си и в началото на второто полувреме. Все пак се стигна до отлично положение пред Прохазка в 57-ата минута, когато той отблизо намери тялото на вратаря.

Краев пробва Костов с удар по диагонал, но намери ръцете на вратаря на Пирин.

След центриране от фаул в 70-ата минута Карнер отблизо засече топката, но неточно. Австриецът претендира, че е бил задържан за фланелката. , но сигнал не последва.

Влезлият през втората част Тошев пък предизвика първата намеса на Йоргачевич в мача чак в 74-ата минута.

В 78-ата минута след разбъркване след корнер Бедоя не успя да нанесе добър удар.

В 85-ата минута бе ключовият момент в мача. Йоргачевич повали Тошев в пеналта и дузпата бе безспорна. Сръбският страж обаче се реабилитира и отрази удара на Маркиньос. А Пирин отново пропусна дузпа...

После напрежението се премести пред вратата на Пирин. Страховито меле и отново нищо! А Левски претендира за игра с ръка, съдията не реагира.

Тони Тасев в 6-минутното продължение беше съвсем близо до гола за Пирин, но индивидуалният му пробив завърши с удар отблизо в аут.

ЛЕВСКИ – ПИРИН 0:0

ЛЕВСКИ: 29 Боян Йоргачевич, 4 Мики Орачев /67-Борислав Цонев/, 14 Веселин Минев, 70 Георги Костадинов, 39 Деян Иванов, 30 Максимилян Карнер, 10 Мигел Бедоя, 12 Божидар Краев, 15 Роман Прохазка, 8 Джереми де Ноойер /81-Джереми де Ноойер/, 9 Атанас Курдов /55-Умар Диаби/ /24 Александър Любенов, 18 Борислав Цонев, 21 Радослав Цонев, 22 Владислав Мисяк, 11 Умар Диаби, 7 Денис Махмудов, 19 Илия Димитров/ Старши треньор – Стойчо Стоев.

ПИРИН: 76 Красимир Костов, 18 Юлиян Попев, 22 Богомил Дяков /79-Александър Дюлгеров/, 3 Румен Сандев, 14 Стилиян Николов, 24 Антон Костадинов, 16 Венцислав Бенгюзов, 23 Тодор Траянов, 28 Маркиньос /89-Еил Виячки/, 17 Илия Карапетров /68-Мартин Тошев/, 7 Тони Тасев /12 Веселин Ганев, 5 Александър Дюлгеров, 8 Антонио Хаджииванов, 19 Благой Ников, 15 Димитър Благов, 33 Емил Виячки, 10 Мартин Тошев/ Старши треньор – Неделчо Матушев.

Включете се в новия Viber публичен чат на Gong.bg - следете коментарите под новините на журналистите в Гонг!