Левски  цапардоса лошо Ботев с 3:0, при това в дома му в Коматево. "Сините" спечелиха с това и важна битка за класирането си в челната шестица напролет, докато "канарчетата" направиха стъпка накриво и в момента са извън нея.

Трите гола паднаха през второто полувреме, а негови автори станаха Прохазка, Сърмов и Бедоя.

Двубоят бе нервен, с много картони, включително и два червени - по един за двата отбора.

Първата ситуация в мача създаде Сърмов още във 2-ата минута. С удар отдалеч играчът на Левски уцели левия стълб на вратата на Ботев.

Домакините отвърнаха с опасна атака в 8-ата минута, след която настъпи суматоха пред вратата на "сините".

След грешка в защитата на Левски в 23-ата минута Цветелин Чунчуков имаше шанса да открие резултата за Ботев, но вратарят Пламен Илиев спаси.

В 33-ата минута Иван Цветков имаше добра възможност да вкара гол от фаул, но изпрати топката над вратата на Левски.

В 44-ата минута Божидар Васев задържа откъсващия се Бедоя и получи жълт картон, който бе втори за него в мача. Така Ботев остана с 10 души в края на първото полувреме.

Така първата част приключи без голове след много открит футбол и от двата отбора. Многото нерви на терена принудиха рефера Стефан Павлов често да бърка в джоба си, за да вади картони, един от които червен.

В 53-ата минута съдията Стефан Павлов вдигна пресилен червен картон на влезлия през второто полувреме Луис Педро и по този начин изравни броя на футболистите на терена - по десет.

Напрежението по терена се пренесе и между двата щаба, особено между треньорите на двата оттбора Георги Иванов и Велислав Вуцов.

В 64-ата минута Роман Прохазка получи топката на далечна греда и от близко разстояние откри резултата - 0:1.

В 79-ата минута Георги Сърмов изстреля снаряд и прониза за втори път вратата на Ботев за 0:2.

Прекрасна триходова атака на Левски доведе и до трети гол в 88-ата минута, реализиран от Мигел Бедоя.

Малко по-късно пред словака се откри нова възможност за гол, но той стреля над вратата на Ботев.

В класирането Левски има 27 точки, а Ботев остава с 24 пункта.

Ботев и Левски са част от въртележката, включваща няколко тима, за попадане в челната шестица на родното първенство напролет.

Следихме мача директно в Gong. Bg, гледахте го на живо по Диема, в платформата play.gong.bg и с коментара по Дарик радио.

БОТЕВ - ЛЕВСКИ 0:3

Голмайстори: 0:1 Прохазка 64, 0:2 Сърмов 79, 0:3 Бедоя 88

БОТЕВ: 1 Адам Стаховяк, 3 Роман Инез, 37 Росен Колев, 11 Йордан Христов, 7 Мариян Огнянов, 16 Томаш Иршак, 17 Лъчезар Балтанов /69-Милен Гамаков/, 30 Божидар Васев, 77 Момчил Цветанов /75-Алекс Колев/, 19 Иван Цветков /46-Радослав Терзиев/, 23 Цветелин Чунчуков /89 Михаил Иванов, 2 Владимир Айтов, 18 Радослав Терзиев, 38 Милен Гамаков, 88 ристиян Казаков,45 Наско Милев, 9 Александър Колев/ Старши треньор - Велислав Вуцов

ЛЕВСКИ: 23 Пламен Илиев, 14 Веселин Минев, 5 Борислав Стойчев, 35 Пламен Димов /46-Луис Педро/, 3 Аймен Белаид, 71 Пламен Крумов, 10 Мигел Бедоя, 7 Роман Прохазка, 8 Георги Сърмов, 20 Антонио Аниете /87-Божидар Краев/, 17 Валери Домовчийски /69 Стефан Велев/ /1 Кристиян Наумовски, 4 Мики Орачев, 12 Божидар Краев, 77 Стефан Велев, 8 Антон Огнянов, 21 Радослав Цонев, 11 Луис Педро/ Старши треньор - Георги Иванов