Лудогорец записа втора поредна победа в първенството, след като спечели с 2:0 срещу Левски на „Лудогорец Арена“ в мач от третия кръг на А група. Това е първо поражение за „сините“, които все още нямат победа от началото на сезона.

Шампионите доминираха през целия мач, но „сините“ играха много добре подредени до първия гол, който получиха от статично положение.

Съдийската бригада водена от Ивайло Стоянов имаше няколко спорни решения в срещата. Първото такова бе в 7-та минута, когато Козмин Моци удари с ръка Борислав Цонев по главата, но Стоянов подмина ситуацията без да покаже никакъв картон на румънеца.

Две минути по-късно Козмин Моци влезе грубо с бутоните напред в краката на Божидар Краев, но Ивайло Стоянов спести задължителен жълт картон на румънеца.

Лукас Саша стреля с глава в 14-та минута, но Боян Йоргачевич спаси без никакви проблеми.

Йордан Минев получи контузия и бе сменен принудително в 24-та минута от Браян Ангуло.

Лудогорец организира добра атака в 30-та минута. Върджил Мисиджан центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Вандерсон свали топката с глава към Марселиньо, който стреля от въздуха, но неточно в аут.

Една от малкото възможности пред Левски се откри в 32-та минута, когато Джереми Де Ноойер имаше възможност да стреля от фаул, но не успя да намери очертанията на вратата на Лудогорец.

Борислав Цонев отправи изненадващ далечен удар в 41-та минута, но Владислав Стоянов успя да боксира топката в корнер.

В 43-та минута се разигра едно от най-спорните положения в мача. Страничният съдия Крум Стоилов вдигна много спорна засада. Денис Махмудов бе намерен с много хубав извеждащ пас, но Стоилов маркира засада, каквато нямаше, тъй като футболистът на Левски бе покрит от Сисиньо. Махмудов продължи да играе след съдийското отсъждане и получи жълт картон.

В началото на второто полувреме пред Левски се откри нова възможност. В 48-та минута Борислав Цонев стреля от фаул, Владислав Стоянов не се намеси по най-убедителния начин, но все пак успя да спаси.

Лудогорец поведе в 61-та минута, когато  Марселиньо чукна късо към Вандерсон от фаул, който върна към своя сънародник, а той с премерен удар изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Боян Йоргачевич.

Лудогорец можеше да реши всичко в 69-та минута, когато Марселиньо пусна отличен пас към Лукас Саша, който отблизо стреля, но Боян Йоргачевич успя да спаси. Шест минути по-късно Браян Ангуло подаде отлично към Жуниор Кишада, който излезе сам срещу Йоргачевич и стреля, но вратарят успя да спаси.

Лудогорец отбеляза втори гол в 86-та минута, когато Върджил Мисиджан размени двойно подаване с Жуниор Кишада, след което холандецът стреля от 22 метра и изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Боян Йоргачевич.

Лудогорец вече има 6 точки, докато Левски е с 2. В следващия кръг Лудогорец гостува на Монтана, а Черно море приема Левски.

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов - 4. Сисиньо, 27. Козмин Моци, 55. Георги Терзиев, 25. Йордан Минев - 18. Светослав Дяков, 8. Лукас Саша - 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 93. Върджил Мисиджан - 17. Цветелин Чунчуков

Левски:29. Боян Йоргачевич - 15. Роман Прохазка, 30. Максимилиан Карнер, 39. Деян Иванов, 3. Аймен Белаид - 70. Георги Костадинов, 8. Джереми Де Ноойер – 12. Божидар Краев, 18. Борислав Цонев, 4. Мики Орачев – 7. Денис Махмудов

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград

Съдия: Ивайло Стоянов