Левски постигна хубава победа за самочувствие, след 3:0 срещу Спартак Миява, в последната си контролна среща преди подновяването на първенството в А група.

Стойчо Стоев пусна в игра най-доброто, с което разполага, с изключение на контузения Де Ноойер, а Георги Костадинов продължи да бележи. С попадения се отчетоха и Мигел Бедоя, и новото попълнение Джъстин Менголо.

Освен трите гола, всичките паднали след почивката, "сините" имаха още куп голови положения.

В 13-ата минута Франсис Нар беше изведен от Мехди Бурабия сам срещу Хрушка в дясно в пеналта, но ганаецът стреля в тялото на словашкия страж. Малко по-късно Мигел Бедоя от дясно намери Венци Христов, който със задна ножица шутира към вратата от 12-13 метра, но Хрушка спаси.

Вратарят на Спартак отново се намеси решително в 20-ата минута, когато Веселин Минев отправи силен удар от 20 метра, но Хрушка показа отличен рефлекс и с плонж в ляво успя да избие с една ръка. Пет минути по-късно Бедоя намери Божидар Краев в пеналта и младокът стреля по тревата от 13-14 метра, но стражът на словаците избие с крак.

След малко повече от половин час Бурабия центрира фалцово от корнер от ляво и топката се отби в напречната греда.

Малко по-късно Нар стреля опасно с глава след подаване от дясно на Роман Прохазка, но края целта. В 38-ата минута Георги Костадинов получи пас от Христов и шутира силно от 15 метра, но над гредата.

Пет минути преди почивката Христов отправи хубав изстрел от 18 метра, но отново Хрушка показа класа и изби с една ръка в корнер.

Левски продължи да доминира и след почивката и в 57-ата минута заслужено поведе. Бурабия центрира от дясно от фаул и оставеният непокрит Георги Костадинов от границата на малкия пеналт от въздуха засече с крак в мрежата.

Малко по-късно Бедоя изведе Краев в чиста позиция в дясно в пеналта, но от десетина метра крилото стреля по диагонала край гредата.

В 81-ата минута Мигел Бедоя удвои с точен удар от дъгата пред наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата на Хрушка след пас на резервата Мики Орачев.

Четири минути по-късно Джъстин Менголо вкара първия си гол със "синята" фланелка с хубав удар от около 22 метра.

В 87-ата минута Менголо можеше да се разпише за втори път. Той нахлу на скорост в дясно в пеналта и шутира по диагонала, но Хрушка успя да докосне леко топката и тя се отби от страничната греда и се върна в ръцете на вратаря.

Левски се прибира утре вечерта в България.

Левски - Спартак Миява (Словакия) - 3:0 (0:0)

голмайстори: 1:0 Георги Костадинов 57, 2:0 Мигел Бедоя 81, 3:0 Джъстин Менголо 85

Левски: Боян Йоргачевич, Роман Прохазка (86-Георги Янев), Сърджан Лукин, Александър Александров (88-Галин Ташев), Веселин Минев, Георги Костадинов (58-Сашо Александров), Мехди Бурабия, Мигел Бедоя (82-Станислав Иванов), Франсис Нар (58-Мики Орачев), Божидар Краев (79-Атанас Кабов), Венцислав Христов (65-Джъстин Менголо)

Posted by ПФК Левски / PFC Levski on Thursday, February 11, 2016

КРАЙ НА МАЧА

ГРЕДА 87 Менголо можеше отново да се разпише, но пуснатата към далечната греда топка се отби в стълба.

85 Георги Янев заменя Роман Прохазка.

ГОЛ 85 Менголо също е точен! Той шутира от почти идентична позиция, като тази на Бедоя, но от въздуха, топката пак е в мрежата!

82 Мигел Бедоя е заменен от Станислав Иванов.

ГОЛ 81 Бедоя стреля от дъгата пред наказателното поле, по земя, и направи 2:0!

79 Атанас Кабов заменя Божидар Краев.

65 Менголо заменя Венци Христов.

64 Добра атака на Левски, Краев излиза на върха на нападението, но би покрай вратата, пресиран от защитник на Спартак.

58 Костадинов и Нар са заменени от Сашо Емилов Александров и Мики Орачев.

ГОЛ 57 Георги Костадинов засече центриране на Бурабия от пряк свободен удар, с крак от шест-седем метра

54 Шут на Пекар по диагонал, добро спасяване на Боян Йоргачевич.

49 Далечен удар на Роман Прохазка попада в ръцете на вратаря.

НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 Първи точен удар за отбора на Спартак Миява. Даниел шутира, но слабо и в ръцете на Боян Йоргачевич.

44 Левски проведе многоходова атака, която завърши с удар на Мигел Бедоя, който излезе високо над вратата.

38 Добра атака за "сините" завърши с мощен удар на Георги Костадинов, който мина на половин метър над вратата.

35 Центриране в наказателното поле на Спартак, Франсис Нар стреля с глава, но в страни от целта.

32 Нарушение в полза на Левски по дясното крило. Бедоя центрира добре, но Венци Христов стреля високо над вратата.

31 Корнер в полза на Левски. Бурабия центрира, а топката кацна върху напречната греда.

27 Спартак Миява изпълни два поредни корнера от ляво на вратата на Йоргачевич, но "сините" се справиха с центриранията.

25 Чудесна възможност за Левски. Краев получи топката в наказателното поле и стреля по тревата, но вратарят спаси с крак.

21 Фаул в полза на Спартак Миява. Топката е центрирана опасно в наказателното поле на "сините", но съдията маркира засада.

20 Далечен шут на Веселин Минев е спасен с мъка от вратаря Хрушка, който изби в ъглов удар.

15 Груб фаул на Бурабия. Халфът на Левски получи заслужен жълт картон.

14 Бедоя влезе в наказателното поле на Спартак Миява и пусна към Венци Христов. Той не си спря добре топката, но опита атрактивен удар с гръб към вратата. Стражът на словаците изби в корнер.

13 Пас към Нар в наказателното поле, но тъмнокожият футболист на Левски беше изпреварен от вратаря на Спартак.

10 Двубоят стартира с лек териториален натиск за Левски. "Сините" изпълниха три корнера, но все още нямат чисто голово положение.

4 Бедоя изпълнява пряк свободен удар, минава над гредата.

Мачът е генералната репетиция за Левски преди сблъсъка с Лудогорец следващата неделя.

Левски гостува в Разград на 21 февруари, от 15.30 часа, в мач, който ще бъде директно в Gong.bg, Gong Play, Diema Sport 2 и Дарик радио.