Футболният Левски отбелязва 20 години от най-голямата победа във Вечното дерби. На днешната дата през 1994 година „сините“ развенчаха ЦСКА със знаменитото 7:1. Така за втори път в своята история тимът от стадион „Георги Аспарухов“ реализира седем пъти в мрежата на най- големия си противник. Това на практика е най-мощната победа в съревнованието между двата клуба.

След поредица от солидни победи една от най-силните генерации на Левски съумя да подобри рекорда. Водени от легендарния Наско Сираков левскарите сгазиха ЦСКА.

Срещата започна със зрелищен гол на Илиян Илиев със задна ножица. „Армейците“ изравниха чрез Петър Михтарски, но след това над главите им се струпаха тъмни облаци.

Наско Сираков изведе Левски напред след гол от дузпа, а до края на първата част „сините“ добавиха още два гола чрез Даниел Боримиров и отново Сираков.

След почивката на терена продължава да има само един отбор, а в 64-та минута Боримиров прави резултата 5:1. До края на срещата „сините“ натискат здраво, а публиката им настоява головете да станат седем. Наско Сираков изпълнява това желание и бележи на два пъти. Голмайсторът се разписва от дузпа в 79-та, а в последната минута бележи след страхотно разбъркване пред врата на съкрушения Ненов.

Треньор на Левски в паметната среща е Георги Василев. Съставът, който печели най-голямата победа във Вечното дерби е следният: Николов, Кременлиев, Гинчев, Цветанов, Марков (75-Славчев), Янков, Боримиров, Сираков, Стоилов (77-Йорданов), Тодоров, Илиев.