Грубите руснаци от втородивизионния Волга удариха Левски насред „Герена“ с 2:1 в контрола. Това бе и първата загуба на „сините“ в подготовката.

Гостите откриха чрез автогол на Мики Орачев още в 9-ата минута.

Левски изравни чрез Константину в 55-ата минута, като островитянинът се понрави с действията си.

В самия край на двубоя Прохазка събори в пеналта противников футболист и Петров превърна дузпата в победен гол за Волга – 1:2.

Двама футболисти от Волга бяха изгонени с право на смяна в последните 10 минути за груби действия.

Това бе третата контрола за „сините“. В първите две те постигнаха победи – с 4:2 срещу Септември Симитли и с 2:1 срещу Монтана.

Мачът започна с малшанс за „сините“. Атака по левия фланг за Волга завърши с центриране, руски футболист не можа да уцели топката, а в опита си да я избие с коляно Мики Орачев я изпрати в собствената си мрежа. Течеше 9-ата минута, руският тим стигна до преднина в резултата – 0:1.

Впоследствие Левски се опита да реагира с повече владеене на топката и с центрирания към наказателното поле. В типичен руски стил, футболистите от Нижний Новгород влизаха много твърдо в единоборствата, предизвиквайки недоволството и на играчите, и на публиката на Левски.

В самия край на първото полувреме Левски обсади вратата на руснаците в продължение на около минута, но ударът на Орачев изпрати топката в аут.

През второто полувреме в игра се появи кипърският футболист Алекс Константину, който е на проби при „сините“. Веднага той получи възможност да реализира гол, но в 51-ата минута хубавата атака, зазъвршена от него, бе отразена от вратаря Комаров.

При втория си опит кипърецът обаче не сгреши. В 55-ата минута Константину оползотвори нова бърза атака на Левски и преодоля вратаря, търкулна топката и изравни резултата – 1:1.

Левски продължи да бъде по-активен, като Константину се понрави със своята бързина.

В 80-ата минута бе изгонен с право на смяна Василиев от състава на Волга, след като за 60 секунди получи два жълти картона.

В самия край Прохазка спъна противник в пеналта, а Петров реализира дузпата, с което донесе победата с 2:1 на руснаците.

В мача не взеха участие новите попълнения на Левски Георги Костадинов, Джереми де Ноойер и Денис Махмудов.

ЛЕВСКИ - ВОЛГА 1:2

0:1 Мики Орачев 9 автогол, 1:1 Алекс Константину 55, 1:2 Петров 90 дузпа

Левски - Волга

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Мачът се разви така:

1 - Мачът започна. Преди неговото начало имаше минута мълчание заради загиналия в катастрофа фен на Левски Георги Георгиев.

9 - 0:1 Мики Орачев си отбеляза автогол, след като посрещна центриране отляво с коляното си. Волга поведе в резултата.

12 - Прохазка стреля с глава след центриране на Орачев, но топката е избита в корнер.

19 - Краев опитва да се промуши в пеналта на гостите, но ударът му е блокиран.

21 - Орачев центрира към Курдов, но топката в крайна сметка попада у вратаря на Волга.

22 - Реферът Николай Йорданов показа жълт картон на руснака Костюков за груб фаул срещу Орачев.

28 - Прехвърчаха искри между Божидар Краев и руския футболист Замалиев, но нещата се успокоиха.

40 - Добра атака на Левски, но топката излезе в аут.

45 - Миносян получи втория жълт картон в мача, понеже стоеше близо до топката преди изпълнение на фаул от Левски.

45 - Обсада на руската врата от Левски, но ударът на Орачев изпрати топката в аут.

45 - Край на първото полувреме - Левски - Волга 0:1.

46 - Начало на второто полувреме. В игра вече е кипърецът Константину.

48 - Най-добрата атака за Волга до момента. Стигна се до удар към Йоргачевич, който вратарят отрази.

51 - Добра бърза атака на Левски. Курдов подава към Константину, кипърецът стреля, но вратарят Комаров отразява удара му.

55 - 1:1 Бърза атака на Левски, топката бе отправена към бързоногия Константину и този път кипърецът търкулна топката покрай вратаря.

61 - Пореден жълт картон за руски футболист - Паско влиза много грубо и логично е декориран.

67 - Удар с глава на Илия Димитров след центриране на Александров, но топката излиза в аут.

74 - Жълт картон и за Борислав Цонев.

78 - Нов жълт картон за руски футболист - четвърти за гостите.

79 - След грешка на Георги Янев Петров стреля към вратата на Любенов, но той отрази шута.

80 - Василиев за една минута си изкара два жълти картона и бе изгонен с червен от Николай Йорданов. В състава на гостите обаче бе направена смяна и на мястото на изгонения влезе друг играч.

82- Опасен удар към вратата на Левски, но топката минава над вратата.

85 - Втори играч на Волга е изгонен - с директен червен картон напуска Джамилов.

89- Натиск на Левски и обсада на вратата на Волга, в крайна сметка вратарят на гостите е фаулиран.

90 - Дузпа за Волга! Прохазка спъна съперник в пеналта.

90 - Петров е точен от бялата точка и Волга побеждава с 2:1.

ЛЕВСКИ: 29 Боян Йоргачевич /70-Александър Любенов/, 32 Деян Иванов /71-Аймен Белаид/, 14 Веселин Минев /58-Георги Янев/, 2 Сашо Александров, 4 Мики Орачев, 15 Роман Прохазка, 21 Радослав Цонев, 12 Божидар Краев /81-Стефан Аличков/, 22 Владислав Мисяк /46-Алекс Константину/, 20 Лионел Матадос /70-Ивайло Найденов/, 11 Атанас Курдов /60-Илия Димитров/ /24 Александър Любенов, 6 Алекс Константину, 88 Георги Янев, 17 Ивайло Найденов, 16 Стефан Аличков, 19 Илия Димитров, 5 Минко Лахтарджиев/

ВОЛГА: 27 Михаил Комаров, 3 Артьом Паско, 6 Дмитрий Полянин, 87 Константин Гарбус, 25 Андрей Буйволов, 4 Михаил Костюков, 14 Едуард Суханов, 17 Артур Миносян, 83 Наил Замалиев, 13 Иля Кухарчук, 50 Никита Саталкин /29 Искандар Джалилов, 77 Андрей Прошин, 86 Игор Маслов/